Depilacja woskiem LYCON / depilacja

Znane na całym świecie woski LYCON powstają wyłącznie z najlepszych składników: naturalnych żywic, wosku pszczelego i olejków aromaterapeutycznych. Dzięki unikalnej technice ich produkcji oraz najwyższej klasy składnikom umożliwiają niezwykle dokładną depilację usuwając uporczywe włoski nawet o długości 1mm, a jednocześnie są dla skóry wyjątkowo delikatne, odżywcze i kojące. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą cieszyć się po zabiegu jedwabiście gładką i miękką skórą. Tajemnica redukcji bólu podczas depilacji LYCON tkwi w kilku czynnikach: nowoczesnych metodach produkcji wosków z wykorzystaniem technologii dwutlenku tytanu i mikromiki, niesamowitej elastyczności wosków, niskiej nieparzącej temperaturze topnienia oraz wykorzystaniu specjalnych olejków. Olejek tworzy barierę i warstwę ochronną pomiędzy woskiem a skórą, dzięki czemu wosk odkleja się bardzo delikatnie i nie ciągnie skóry, a ból podczas usuwania włosków jest prawie niewyczuwalny! Unikalny sposób wykonywania zabiegu, szeroka gama uzupełniających go produktów oraz pobudzająca zmysły aromaterapia są istotnym dopełnieniem proponowanego przez nas systemu depilacji.

Polega na wyrwaniu włosków za pomocą ciepłego wosku aplikowanego na skórę a następnie zrywanego wraz z włosami. Ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Im dłuższe włosy tym komfort zabiegu jest mniejszy, zbyt krótkie natomiast są niemożliwe do wyrwania. Najlepszą długością jest 1cm. Zabieg depilacji woskiem pozwala na dłużej zachować gładką skórę a wykonywany regularnie zmniejsza ilość włosów i znacznie je osłabia.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

  • Choroby i uszkodzenia skóry (plamy, rany, siniaki, stany zapalne, zakażenia, choroby zakaźne, łuszczyca lub wyprysk)
  • Menstruacja (Kobieta  jest wtedy  bardziej wrażliwa na ból i ma bardziej napiętą skórę, przez co także zaleca się powstrzymanie od depilacji woskiem w czasie tych dni)
  • Znamiona lub brodawki (omijamy podczas depilacji)
  • Choroby serca
  • Padaczka
  • Żylaki
  • Bardzo  cienka lub starcza skóra
  • Skóra podrażniona po opalaniu

Cukrzyca (wymagana konsultacja z lekarzem prowadzącym)