Konsultacja dermatologiczna

Kurzajki, pieprzyki, wypadanie włosów, uporczywy świąd. Kiedy na skórze pojawiają się zmiany, zwykle jest to sygnał, że czas udać się do dermatologa. Nie zawsze problemy ze skórą są wynikiem błędów w odżywianiu czy nieprawidłowej pielęgnacji. Konsultacja dermatologiczzna może rozwiać wątpliwości w tym zakresie i pomóc w wyborze odpowiedniego lekarza.

Lekarz dermatolog jest specjalistą od chorób skóry. Celem konsultacji dermatologicznej jest ukierunkowanie procesu diagnostycznego poprzez przeprowadzenie badań, które mają na celu potwierdzenie lub wykluczenie obecności choroby. Podczas konsultacji ocenie poddawana jest nie tylko skóra ale również ogólny stan zdrowia pacjenta. Niektóre zmiany skórne mogą być wyrazem poważnej choroby, dotyczącej wewnętrznych organów, dlatego objawy na skórze nie mogą byc interpretowane w oderwaniu od całokształtu stanu zdrowia. Dlatego lekarz po konsultacji dermatologicznej może zlecić wykonanie badań dodatkowych.

Konsultacja medycyna estetyczna

dr Jarosław Krotowski

Absolwent Wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktualnie pracuje w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego CSK MON w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Na bieżąco pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach związanych z dermatologią kliniczną i estetyczną. Posiada liczne certyfikaty ukończonych kursów i szkoleń indywidualnych m.in. w zakresie zabiegów z użyciem toksyny botulinowej i wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, mezoterapii igłowej, lipolizy iniekcyjnej, terapii osoczem bogatopłytkowym. Wykonuje badanie dermatoskopowe oraz przeprowadza zabiegi z zakresu elektrochirurgii oraz kriochirurgii w tym usuwanie znamion, włókniaków i brodawek.