Terapia włosów

Peptydowa terapia włosów

Peptydowa terapia włosów to zabieg mezoterapii skóry głowy, polegający na iniekcyjnym wprowadzeniu preparatu na bazie kompleksu siedmiu peptydów i kwasu hialuronowego o wydłużonym czasie uwalniania. Celem zabiegu jest powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów, ich pogrubienie oraz zagęszczenie, poprzez stymulację wzrostu.

Peptydy zawarte w preparacie, wykazują odmienne działania. Dekapeptyd-10, oktapeptyd-11 i oktapeptyd-2 odpowiedzialne są za pobudzenie angiogenezy (tworzenie nowych naczyń krwionośnych) w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie obumierania włosów i stymulacja ich wzrostu. Dekapeptyd-18 i dekapeptyd-28 aktywują wzrostu włosa, pobudzają komórki macierzyste oraz namnażanie keratynocytów. Oligopeptyd-54 blokuje wpływu DHT, powodującego łysienie oraz zatrzymuje wypadania włosów. Natomiast ostatni, oligopeptyd-71 odpowiedzialny jest za przywrócenie pigmentacji oraz formowanie nowych włosów. W wyniku terapii włosy zostają zrewitalizowane, stają mocniejsze i zdrowsze.

Formuła połączenia peptydów z kwasem hialuronowym z jednej strony ułatwia transport i penetrację składników w głąb skóry. Z drugiej przekłada się na wydłużony okres uwalniania peptydów, a co za tym idzie – czas ich działania. Peptydy połączone wiązaniami z kwasem hialuronowym w wyniku jego naturalnej biodegradacji uwalniane są stopniowo, działając przez 14 dni od momentu wprowadzenia w głąb skóry.

Pełna terapia składa się 4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2 tygodni. Oznacza to 2 miesiące ciągłej pracy skóry głowy.

Już pierwszy zabieg powstrzymuje wypadanie włosów, po kolejnych włosy stają się zdrowsze, grubsze i mocniejsze. Dla podtrzymania uzyskanego rezultatu zaleca się wykonanie zabiegu przypominający po upływie 6 miesięcy.
Zabieg wykonywany bez znieczulenia. Lekarz wykonuję serię wkłuć w skórę głowy pacjenta. W przeciwieństwie jednak do klasycznej mezoterapii, gęstość produktu pozwala na wykonanie mniejszej ilości wkłuć, zwiększając tym samym komfort pacjenta.

Wskazania

– nadmierne wypadanie włosów,
– włosy słabe, cienkie, matowe, pozbawione blasku,
– łysienie.

Przeciwwskazania

– ciąża, karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– okres zaostrzenia niektórych chorób autoimmunologicznych,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– stany zapalne skóry,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadwrażliwość na składnik preparatu,
– nasilona skłonność do formowania blizn przerostowych,
– leki przeciwzakrzepowe.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt