MesoTherm – progresywna regeneracja

Najlepsze rezultaty w zabiegach progresywnej regeneracji skóry uzyskuje się dzięki kilku technologii.

Artykuł z magazynu LNE 101 4/2015

 

Ciesząca się dużą popularnością ze względu na wszechstronność, skuteczność oraz bezpieczeństwo, aparatura renomowanej włoskiej firmy Biotec Italia pozwala wykorzystywać wszystkie jej moduły podczas jednego zabiegu, doprowadzając do kompleksowej przebudowy skóry. Podczas jednej sesji zabiegowej można wykonać sterylną mikrodermabrazję korundową wzbogaconą o działanie lasera stymulującego, radiofrekwencję igłową z vacum oraz oksyelektroporację.

Mikrodermabrazja korundowa w aparaturze MesoTherm wyróżnia się zastosowaniem zamkniętego dobrego przepływu kryształków tlenku glinu, które są podawane na powierzchnię naskórka, a następnie zasysane do korpusu urządzenia. Zabieg może być wykonywany przy wszystkich foto-typach skóry, również tych, w przypadku, których nie jest wskazane wykonywanie peelingów chemicznych czy laserowego resurfacingu. Wzbogacenie mikrodermabrazji o jednoczesne działanie zimnego lasera biostymulującego skutkuje znaczną poprawą metabolizmu komórkowego. Gojenie jest przyspieszone, a wywołana odnowa komórkowa opóźnia procesy starzenia.

Następnym etapem zabiegu jest wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej z pulsacyjnym masażem próżniowym. Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem mikroigieł z falami radiowymi. Dzięki mikronakłuwaniu fala radiowa może łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry. W zabiegu stosuje się jednorazowe tytanowe rollery powodujące, że zabieg jest sterylny i bezpieczny. W trakcie mikronakłuwania nie dochodzi do uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych, zagrożenia powikłaniami w postaci krwiaków czy siniaków jest zminimalizowane, a okres rekonwalescencji skrócony. Zabieg jest bezpieczny nawet w przypadku skóry wrażliwej i płytko unaczynionej.

Z wiekiem włókna kolagenowe w skórze właściwej ulegają degradacji, rozciągnięciu, ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry za pomocą fal radiowych skutkuje stymulacją fibroblastów do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Ponadto naczynia krwionośne pod wpływem ciepła rozszerzają się, co owocuje efektowniejszym metabolizmem tkankowym. Poprawia się koloryt i jędrność skóry rozjaśniają się przebarwienia.

Mikronakłucia inicjują procesy przebudowy skóry, przez aktywację całej kaskady reakcji. Inicjowany jest stan zapalny, w którym uwalniane są czynniki wzrostu z keratynocytów, stymulujących komórki skóry właściwej do produkcji elementów strukturalnych skóry.

Duet tych technologii zyskuje coraz większe grono zwolenników, przede wszystkim z powodu niezwykłej skuteczności w redukcji objawów starzenia się skóry oraz w poprawie jej wyglądu i jakości.

Badania kliniczne pokazały, że mikronakłuwanie jest bardziej efektywne w stymulowaniu produkcji kolagenu i elastyny(+390%) niż zabiegi ablacyjne czy nieablacyjne (+150%)

Ostatnim etapem zabiegu jest oksyelektroporacja. Elektroporacja, zwana również mezoporacją, wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego, krótkie impulsy prądu tworzą elektropory w błonie komórkowej. Elektropory to nic innego jak kanały, za pośrednictwem których odbywa się transport cząsteczek z przestrzeni zewnątrzkomórkowej do wnętrza komórki. Substancje wielkocząsteczkowe i hydrofilowe przenikają tymi kanałami, a dezintegracja błony komórkowej jest zjawiskiem przejściowym oraz odwracalnym.

W zabiegach MesoTherm wykorzystujemy hipoalergiczne kosmetyki włoskich firm Renlive i Rejuve. Kosmetyki spełniają konkretne wymagania skóry zarówno podczas zabiegów aparaturowych w gabinecie jak i w pielęgnacji domowej.

więcej na temat zabiegu >>