Nici liftingujące /rewitalizujące to jedno z innowacyjnych rozwiązań w medycynie estetycznej, stanowiące alternatywę dla inwazyjnych zabiegów przywracających młody wygląd skórze. Pozwalają odmłodzić ją nie tylko na powierzchni, ale również od środka. Poza działaniem liftingującym, nici stymulują biologicznie skórę, przyczyniając się do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz wzmożenia procesu angiogenezy (wytwarzania nowych naczyń krwionośnych), dzięki czemu przynoszą zaskakująco dobre rezultaty, utrzymujące się nawet przez 2 lata.

Stosowane dziś nici nowej generacji są całkowicie biodegradowalne, co oznacza, że stopniowo rozkładają się w skórze. Po około 240 dniach ulegają pełnemu rozkładowi. Nici to zabieg cechujący się wysokim bezpieczeństwem i skutecznością, brakiem nacięć i blizn, brakiem widoczności i wyczuwalności, gwarantując jednocześnie natychmiastowe rezultaty. Nici liftingujące stosuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także wymodelowania i ujędrnienia innych partii ciała. Dzięki niciom można usunąć lwią brew, wygładzić zmarszczki na czole, naciągnąć opadający owal, poprawić wygląd szyi, jak również ujędrnić piersi, wymodelować zwiotczałe tkanki na brzuchu lub pośladkach czy zregenerować skórę po liposukcji.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nici różnego rodzaju, które różnią się materiałem, długością, strukturą i innymi właściwościami. Dobranie odpowiedniego rodzaju nici jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanych rezultatów. W doborze nici do indywidualnych potrzeb pacjenta pomaga nasz doświadczony w tej metodzie lekarz – dr Mieczysław Miodek.