Usuwanie makijażu permanentnego LASER Q- SWITCHED Nd: YAG

XLASE – pierwszy laser w woj. łódzkim!

 

Usuwanie tatuazu BEAUTY CENTER

 

Głowica Q-switched Nd:YAG jest idealna do leczenia zmian barwnikowych, takich jak fotouszkodzenia czy plamy starcze. Jest odpowiednia do usuwania niechcianych tatuaży/makijażu permanentnego. Nd:YAG 1064 nm to najlepsze rozwiązanie do usuwania ciemnych tatuaży, przebarwień oraz resurfacingu skóry. Nd:YAG / KTP 1064/532 nm jest optymalny dla jasnych i kolorowych tatuaży oraz plam soczewicowatych (wątrobowych). Jest również wykorzystywany do terapii zmian naczyniowych na twarzy i nogach, do zamykania teleangiektazji i usuwania naczyniaków. Łączy wysoką moc z krótkim czasem trwania impulsu. Wykorzystuje się tu innowacyjny kryształ Q-switch OptoH z unikalną technologią rezonatora, co zapewnia uzyskanie stabilnej i wysokiej energii lasera. Czas trwania impulsu laserowego wynosi tylko od 6 do 20 ns, a generuje gigantyczną energię megawatową w szczycie impulsu nawet przy większych rozmiarach plamek. Technologia Q-switching przekazuje niezwykle krótkie impulsy energii, powodują one natychmiastowy podział pigmentu w tatuażu na mniejsze cząsteczki, które następnie są usuwane przez własny układ immunologiczny. Procedura usunięcia tatuażu trwa zaledwie kilka minut, jednak do pełnego usunięcia całej zmiany barwnikowej konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Aby organizm mógł w pełni wydalić pozostałości pigmentu, niezbędne są 3-tygodniowe przerwy między sesjami.

Q-switched usuwanie tatuażu/makijażu permanentnego

  • najbardziej skuteczna długość fali działająca na tatuaże o różnych kolorach i typach
  • optymalna długość fali do usuwania bardziej wymagających pigmentów i kolorów
  • usuwanie tatuaży, które minimalizuje wpływ na otaczającą tkankę
  • regulowany rozmiar plamki dla zoptymalizowania poszczególnych procedur zabiegowych
  • przydatny do terapii różnych typów skóry

Zmiany pigmentacyjne

Zmiany pigmentacyjne są bardzo powszechne, a zdecydowana ich większość jest nieszkodliwa. W środowisku medycznym laser Q-switched powszechnie uznaje się za idealne, najskuteczniejsze narzędzie do usuwania łagodnych zmian barwnikowych. Wykorzystujący dwie długości fal laser Q-switched z podwojoną częstotliwością KTP w unikalny sposób jest w stanie wytwarzać krótkie impulsy intensywnego światła, które są selektywnie absorbowane przez konkretne zmiany pigmentacyjne. Fala o długości 1064 nm służy do usuwania zmian barwnikowych w skórze, a fala 532 nm jest używana do usuwania zmian barwnikowych w naskórku.

Procedura peelingu laserowego

Głowica Q-switched jest także przygotowana do stosowania w nieablacyjnym resurfacingu skóry. Jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla leczenia rozszerzonych porów i drobnych linii. Na obszar zabiegowy aplikuje się zewnętrznie praparat węglowy. Węgiel stanowi cel dla wiązki laserowej – skutecznie rozgrzewa i złuszcza skórę. Procedura może trwać do 30 minut, w zależności od obszaru zabiegowego. W przeciwieństwie do innych laserów na rynku, procedura złuszczania za pomocą XLASE PLUS jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg ten zapewnia przewidywalne i spójne efekty, przy większym marginesie bezpieczeństwa niż przy zastosowaniu jakiegokolwiek innego lasera.

Usuwanie przebarwień

Hiperpigmentacja, plamy soczewicowate, piegi, melanoderma naskórkowa. Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Zjawisko hiperpigmentacji może występować także u kobiet w ciąży ze względu na znaczne zmiany hormonalne. W niektórych przypadkach, pigmentacja skóry u kobiet w ciąży znika po porodzie. Hipermelanoza może również występować w wyniku działania czynników fotouczulających np. niektóre leki. W przypadku zabiegów na przebarwienia chromoforem docelowym jest melanina czyli barwnik nadający brązowy kolor skórze. Zabiegi na przebarwienia docierają do głębokich depozytów melaniny, co przynosi pozytywne rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej w skórze właściwej. Parametry XLASE Plus gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Dla najtrwalszych efektów zaleca się od 2 do 4 zabiegów, co 4 – 6 tygodni.