Sauna fińska – sucha

Fińskie powiedzenie mówi: „Z sauny może korzystać każdy, kto potrafi do niej dojść. A jeżeli choremu nie pomoże spirytus i sauna, to znaczy, że już nic mu pomóc nie może.


Pobyt w saunie to prawdziwy relaks i Twój czas dla zdrowia i urody
Sauna fińska jest niezrównanym doświadczeniem i koniecznością dla wszystkich. Oczyszcza duszę i ciało. Ciepło otwiera pory skóry i oczyszcza ciało. Po wysiłku fizycznym, na przykład treningu czy zajęciach, kąpiel w saunie jest bardzo korzystna.

Pocenie się usuwa odpady, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymuje skórę czystą i piękną. Para wytwarzana przez polanie kamieni wodą, jonizuje powietrze. Sauna jest formą pielęgnacji urody, częste kąpiele utrzymują skórę zdrową, młodą i elastyczną.

Kąpiel w saunie polega na przemiennym przebywaniu w wysokiej i niskiej temperaturze. Podstawą kąpieli jest duża kontrastowość bodźca termicznego. Warunki fizyczne w saunie decydują o intensywności zmian fizjologicznych zachodzących w ustroju, im wyższa temperatura typ pobyt powinien być krótszy, a ochładzanie dłuższe.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania sauny:
Kąpiel w saunie kojarzy się z kąpielą higieniczną i jest najbardziej wartościową spośród znanych u nas form kąpieli. Jako niespecyficzny bodziec mobilizuje siły obronne ustroju, usprawnia grę naczyniową, zwłaszcza skóry, kończyn i śluzówek, zapobiega rozwinięciu się infekcji wirusowej, bakteryjnej i wielu innych chorób. Skorzystanie z sauny w początkowej fazie przeziębienia przerywa chorobę górnych dróg oddechowych i grypę. Kąpiel w fazie rozwiniętych objawów chorobowych nie tylko nie pomaga ale wręcz pogarsza stan chorobowy.

Obowiązuje dodatkowa opłata dla posiadaczy karnetów BC i wszystkich kart partnerskich 20 zł za osobę (1 godzina)

Minimalny czas pracy sauny 1 godzina.