JOGA
Harmonia ciała, serca i umysłu
Kto prowadzi zajęcia Jogi?
EWA – Joge praktykuję od 16 lat pod kierunkiem Konrada Kocota i Michala Szczepanika, od 11 uczę na rożnych poziomach, jestem dyplomowanym nauczycielem według metody BKS Iyengara w stopniu Introductory II. Uczestniczyłam w warsztatach najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych nauczycieli m.in. Jurka Jaguckiego, Lois Steinberg, Corin Biria, Rity Keller, ks.Joe Pereira, Ewy Wardzaly. Od 11 lat prowadzę zajęcia z całym sercem i pełnym zaangaowaniem. Joga jest moją pasją, ciagle znajduje w niej coś nowego, to sposóob na życie.
ANETA – Przygodę ze sportem rozpoczęłam krótko po tym jak zaczęłam chodzić. Okazało się żłobek do którego chodziłam, wyczynowo uczy jazdy figurowej na lodzie. I tak zaczęłam od układów grupowych, aby nie upaść , indywidualnych a następnie w parach. Od tamtej pory tak się rozpędziłam, że ciężko mnie zatrzymać. W wieku 9 lat łyżwy zamieniłam na baletki, a następnie salę baletową Teatru Wielkiego w Łodzi na salę fitness. W zajęciach związanych z ruchem najbardziej cenię sobie możliwości wpływania na poprawę zdrowia i jakości życia moich podopiecznych oraz możliwość osiągania z nimi wspólnych celów treningowych.
Ukończyłam Łódzką Ogólnokształcącą Szkołę Baletową, następnie Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną na kierunku grafika komputerowa, Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku grafika i malarstwo oraz w 2018 r. Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji. Jestem byłą tancerką Teatru Wielkiego w Łodzi, certyfikowanym instruktorem fitness Szkoły Open Mind w Szczecinie, trenerem gimnastyczek artystycznych, dyplomowanym instruktorem jogi oraz technik relaksacyjnych. Brałam udział w licznych szkoleniach i konwencjach fitness, zarówno w kraju jak i za granicą. Ze światem fitness związana jestem od 2002r.
Czym jest Joga?
Jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka. Słowo joga ma wiele znaczeń. I) opanowanie własnego ciała i umysłu Klasyczna joga opisana przez Patańdżalego ma osiem stopni. Dwa pierwsze stopnie są praktykami wstępnymi, przygotowującymi do właściwej praktyki – yamy i niyamy pomagają opanować namiętności i kontrolować emocje, a także zachować harmonię ze wszechświatem. Trzy kolejne związane są z poszukiwaniami zewnętrznymi – asany oddziaływają na ciało, tworząc je silnym i zdrowym, pranayama i pratyahara uczą regulacji oddechu, a przez to kontroli zmysłów i umysłu. Dharana, dhyana oraz samadhi to praktyki wewnętrzne – poszukiwania duszy, pozwalające na odnalezienie harmonii ze sobą i światem.
II) droga, czyli podjęcie pewnych działań, nałożenie samodyscypliny w podążaniu do celu
III) zjednoczenie, czyli działania prowadzące człowieka ku osiągnięciu doskonałości, wewnętrznej spójności, poznaniu swej prawdziwej Natury, jedności z Najwyższym, połączenia z Bogiem. Joga oznacza tą właśnie jedność.