Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to zabieg medyczny, polegający na używaniu prądu elektrycznego do usuwania zmian skórnych. Elektrokoagulacja wykorzystuje prąd elektryczny, który jest kontrolowany przez specjalistyczną elektrodę. Prąd generuje ciepło w celu koagulacji tkanek i niszczenia zmian skórnych, takich jak brodawki, włókniaki czy inne niewielkie zmiany.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia obszaru, na którym znajduje się zmiana skórna. Następnie lekarz przykłada elektrodę do zmiany i dostarcza kontrolowany prąd elektryczny. Prąd ten powoduje podgrzanie tkanek, co prowadzi do ich koagulacji i stopniowego zniszczenia zmiany. Elektrokoagulacja prowadzi do trwałego usunięcia zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu istniejącej zmiany powstaje niewielka, niekrwawiąca ranka. W jej miejscu wytworzy się skrzep, tworzący naturalny opatrunek, po odpadnięciu którego skóra będzie w pełni wygojona. Po zabiegu lekarz zabezpiecza miejsce zabiegowe niewielkim plastrem. Należy stosować ochronę przed słońcem i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wskazania

– brodawki,
– włókniaki,
– niektóre znamiona lub niezłośliwe zmiany skórne innego typu, niewymagające przeprowadzenia dalszej diagnostyki, po uprzedniej ocenie przez lekarza.

Przeciwwskazania

– ciąża,
– karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, w tym opryszczka
– choroby serca,
– stany zapalne w obszarze zabiegowym,
– skłonność do bliznowców,
– łuszczyca.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt