Elektrostymulacja akustyczna Beauty Center Pabianice (2)

Elektrostymulacja akustyczna

Elektrostymulacja akustyczna to technologia stanowiąca kombinację dwóch fal – elektrycznych i akustycznych, stosowana w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrnienia skóry ciała.
Fale elektryczne podane na obszar zabiegowy ciała wywołują skurcz mięśni we wszystkich jego włóknach, prowadząc tym samym do stymulacji tkanki, pobudzenia nerwów, wzmacniania mięśni oraz przyśpieszenia cyrkulacji krwi i limfy. Konsekwencją tych działań jest przyspieszenie metabolizmu tkankowego i spalanie tkanki tłuszczowej, rozbijanie cellulitu, jak również dotlenienie skóry i przyśpieszenie produkcji białek podporowych. Efekty te nasila oddziaływanie fal akustycznych. Fale akustyczne to fale uderzeniowe o wysokiej energii, wytwarzające siły mechaniczne, powodujące rozpad komórek tłuszczowych oraz rozluźnienie tkanki łącznej, a tym samym poprawę jej struktury. Fibroblasty zostają pobudzone do syntezy kolagenu, przyczyniając się do wzrostu napięcia skóry. Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne.

Synergistycznie działające fale elektryczne i akustyczne, powstają w cylindrze głowicy, mającej kształt pistoletu, działającego jak miniaturowy młot pneumatyczny. Jego koniec osłonięty jest metalową membraną, w którą za pomocą sprężonego powietrza jest wystrzeliwany pocisk. Na skutek zderzenia z membraną powstaje fala uderzeniowa. Wibrujące fale akustyczne dochodzą do tkanki łącznej, komórek tłuszczowych oraz tkanki mięśniowej. Jednocześnie oddziałujące fale elektryczne wywołują mimowolne i niekontrolowane intensywne skurcze mięśni. Bezpośrednio po zabiegu skórą w miejscu poddanym działaniu elektrostymulacji jest zaróżowiona. Reakcja ta jest przejściowa i przemija w przeciągu najbliższych kilku godzin. W przypadku tendencji do tworzenia siniaków możliwe jest ich pojawienie się (sugerowane stosowanie żeli lub maści z arniką górską lub kasztanowcem zwyczajnym).

elektrostymulacja akustyczna beauty center pabianice BEAUTY CENTER

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat, uzależniony jest od obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zalecaną serią jest 6-10 zabiegów, wykonywanych co 7 dni.

Wskazania

– cellulit,
– utrata jędrności i elastyczności skóry ciała,
– nadmiar tkanki tłuszczowej w obszarach, takich jak: brzuch, uda, boczki, ramiona,
– potrzeba ujędrnienia, uniesienia i wymodelowania pośladków,
– modelowanie ramion.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– żylaki, zapalenie dróg limfatycznych, zakrzepica,
– choroby układu sercowo-krążeniowego,
– choroba Parkinsona,
– stwardnienie rozsiane,
– choroba nowotworowa,,
– padaczka,
– niewydolność pracy wątroby i nerek,
– brak czucia w okolicy zabiegowej,
– stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
– metalowe implanty, rozrusznik serca, stymulator rytmu serca,
– menstruacja w dniu zabiegu (w przypadku zabiegu na brzuch).

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt