Rafiofrekwencja ciało

Radiofrekwencja, fala radiowa

Fala radiowa inaczej radiofrekwencja, RF (od ang. radio frequncy) to pole elektromagnatyczne, wysokich częstotliwości, które podgrzewa tkankę poddaną zabiegowi do temperatury ok. 40-44 stopni C. Temperatura taka sprawia, że włókna kolagenowe ulegają skręceniu wokół własnej osi, przez co skracają swoją długość i tym samym prowadzą do wzrostu napięcia skóry zwiotczałej w wyniku postępujących procesów starzenia i upływu czasu, działania grawitacji, bądź dużego rozciągnięcia skóry np.: po ciąży lub intensywnym odchudzaniu i utracie dużej masy ciała.

Drugim mechanizm działania fali radiowej, polega na biologicznej aktywacji fibroblastów, czyli komórek skóry. Zostają one pobudzone do produkcji przede wszystkim białek podporowych skóry – kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elatyczność skóry, jak również tzw. związków GAG, czyli glikozaminoglikanów, nadających skórze gęstość.

W trakcie zabiegu twarz lub wybrany rejon ciała masowany jest głowicą wyposażoną w specjalną obrotową końcówkę, której rozmiar dobierany jest do wielkości obszaru zabiegowego. Pacjent odczuwa ciepło, które w zależności od upodobań i wrażliwości ciała odbierane jest jako przyjemne lub intensywne.

Radiofrekwencja fala radiowa

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak zalecaną minimalną serią są 4 zabiegi, wykonywane w odstępach 7-14 dni. Przed zabiegiem, jak i w trakcie wykonywanej serii, należy zwiększyć ilość wypijanej wody. W nawodnionej tkance uda się szybciej osiągnąć temperaturę terapeutyczną. Dla dodatkowego działania wyszczuplającego (jeśli istnieją do tego wskazania) RF może być łączona z technologią ultradźwiękową w trakcie 1 wizyty.

Wskazania

– utrata jędrności skóra ciała,
– spadek napięcia skóry np. w rejonie ramion, wewnętrznej stronie ud, brzucha,
– skóra rozciągnięta po ciąży lub znacznej utracie masy ciała,
– widoczne oznaki postępującego procesu starzenia się skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– niewydolność i przewlekłe choroby nerek i wątroby,
– problemy z sercem: przebyty zawał mięśnia sercowego, rozrusznik serca, choroba niedokrwienia,
– zakrzepica,
– implanty w miejscu zabiegu,
– choroby nowotworowe,
– zapalenie skóry.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt