Hybrydowy kwas Beauty Center

Hybrydowy kwas hialuronowy

Zabieg estetyczny, który bazuje na hybrydowym kompleksie kwasu hialuronowego – połączeniu nieusieciowanego kwasu hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w wysokim stężeniu, wprowadzanym iniekcyjnie w głąb skóry w kilku wkłuciach w wyznaczonych punktach strategicznych w obszarach twarzy lub ciała.

Struktura produktu pozwala mu na ,,rozpłynięcie się” w skórze i tkance podskórnej w czasie 24-48 godzin po iniekcji. Preparat cechuje się wysoką plastycznością, co nadaje mu właściwości modelujące, pozwalając na przeprowadzenie bioremodelingu. Działa na głębokim poziomie skóry, pozwalając uzyskać rezultat ,,miliona sprężynek”, liftingując i unosząc tkanki, poprawiając nawilżenie, elastyczność oraz ogólną jakość skóry.

Zabieg nie wpisuje się w tradycyjne kategorie zabiegowe medycyny estetycznej, takie jak: wypełniacze, stymulatory tkankowe czy mezoterapia igłowa. To unikalny zabieg, który łączy właściwości poprawy jakości skóry z efektem głębokiego nawilżenia, ale bez efektu dodania objętości, jak w przypadku wypełniaczy. Stanowi nową kategorię w medycynie estetycznej, koncentrującą się na głębokim nawilżeniu i bioremodelingu skóry, co czyni go innowacyjnym rozwiązaniem dla poprawy jakości skóry.

Zabieg działa wielokierunkowo poprzez:
• intensywne nawilżenie: wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy przyciąga wodę i zatrzymuje ją w skórze, zapewniając głębokie nawilżenie,
• bioremodeling, czyli proces przebudowy skóry na poziomie komórkowym: kompleks stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, poprawiając jej strukturę i elastyczność,
• budowanie optymalnych warunków dla fibroblastów: nawilżenie i poprawa mikrośrodowiska skóry wspierają aktywność fibroblastów – komórek skóry, produkujących kolagen, elastynę i inne bimolekuły.

Zabieg jest odpowiedni dla osób w różnym wieku, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry bez inwazyjnych metod i zmiany rysów twarzy. Najczęściej zalecany jest pacjentom po 40r.ż. do redukcji nasilonych objawów starzenia, jak: ,,chomiki”, utrata konturu, wiotkość skóry, zmarszczki, utrata elastyczności i nawilżenia, ale może być również stosowany profilaktycznie w młodszym wieku.

Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz dokonuje oceny stanu skóry i przygotowuje obszar zabiegowy. U osób z obniżonym progiem bólowym można zastosować krem znieczulający. Następnie lekarz wprowadza preparat techniką BAP (Bio Aesthetic Points), wyznacząjąc w obszarze zabiegowym kilka strategicznych punktów – na twarzy jest to 5 punktów na każdej połowie, łącznie 10 wkłuć. Lekarz delikatne masuje obszar zabiegowy dla równomiernego rozprowadzenia preparatu.

hybrydowy kwas hialuronowy beauty center BEAUTY CENTER

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony od aktualnej kondycji i jakości skóry oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Seria składa zaledwie z dwóch zabiegów, wykonywanych w odstępie miesiąca oraz zabiegu przypominającego po 6 miesiącach.

Wskazania

– wiotkość skóry twarzy i ciała w obszarach: brzucha, ramion, kolan, wewnętrznej strony ud,
– utrata jędrności skóry,
– zmarszczki i bruzdy,
– zmniejszenie elastyczności i gęstości skóry,
– suchość i odwodnienie skóry,
– zmęczony i szary wygląd skóry,
– chęć spowolnienia procesów starzenia się skóry,
– odmładzanie bez zmiany rysów.

Przeciwwskazania

– ciąża, karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– okres zaostrzenia niektórych chorób autoimmunologicznych,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– stany zapalne skóry,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadwrażliwość na składnik preparatu,
– nasilona skłonność do formowania blizn przerostowych,
– leki przeciwzakrzepowe.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z kosmetologiem

przejdź do kontakt