Beauty Center Intraceuticals

Intraceuticals, tlenowa metoda odmładzania skóry

Intraceuticals to forma mezoterapii bezigłowej, czyli wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry, ale bez konieczności sięgania po igłę i wykonywania bolesnych iniekcji – igłę zastępujemy tlenem hiperbarycznym, czyli tlenem sprężonym pod wysokim ciśnieniem. To właśnie on pozwala nam na wtłaczanie składników aktywnych na 4mm w głąb skóry.

W zależności od potrzeb skóry, wśród wprowadzanych substancji czynnych w postaci ampułek, znajdziemy m.in. kolagen, witaminę C, witaminę A, kompleks przeciwutleniaczy czy w końcu kwas hialuronowy – najważniejszą substancję w zabiegu.

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący polisacharyd, czyli długi łańcuch cukru, który pełni istotne funkcje w organizmach zwierząt, w tym ludzi. Najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, w mniejszych ilościach m.in. w płynie maziowym stawów, tkance chrzęstnej, mięśniach czy w ciałku szklistym oka. W skórze kwas hialuronowy, jako główny składnik macierzy międzykomórkowej, pełni kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia, elastyczności i sprężystości skóry. Wykazuje zdolność do wiązania dużej ilości wody, działając jako naturalny humektant. Cząsteczka kwasu hialuronowego może związać 1000-krotnie więcej wody niż sama waży. Obecność kwasu hialuronowego w skórze pozwala pełnić jej funkcję rezerwuaru wody, pomagając zachować odpowiednie nawilżenie i uwodnienie.

Oprócz substancji aktywnych korzystny wpływ na skórę wykazuje sam tlen – koi, łagodzi, przyspiesza procesy gojenia i regeneracji. Dodatkowo, w przypadku problemów naczyniowych, powoduje kurczenie łożyska naczyniowego, przyczyniając się do łagodzenia rumienia. 95% czystego tlenu czyni Intraceuticals jednym z najbezpieczniejszych zabiegów – mogą z niego korzystać: kobiety w okresie ciąży i laktacji, osoby z AZS, łuszczycą, ze skórą wrażliwą, reaktywną, naczyniową, pacjenci onkologiczni w trakcie hemio- i radioterapii.

Beauty Center Intraceuticals 01

Zabieg obejmuje skórę twarzy, szyi, dekoltu, okolicę oczu oraz obszar czerwieni wargowej. Juz po jednym zabiegu następuje złagodzenie, głębokie nawodnienie i odżywienie skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek, poprawa kondycji i jakości skóry. Dla maksymalnych rezultatów zalecana seria to 6 zabiegów, wykonywanych raz w tygodniu. Dobre efekty terapeutyczne można uzyskać również wykonując zabieg regularnie raz w miesiącu. Intraceuticals to również bardzo dobry wybór dla przyszłej Panny Młodej lub przed innym ważnym wydarzeniem, gwarantując efekt bankietowy i poprawiając trwałość makijażu, bez ryzyka wystąpienia reakcji niepożądanej w postaci alergii. W takiej sytuacji zabieg najlepiej jest wykonać 1-2 dni wcześniej.

Wskazania

– skóra sucha, bardzo sucha, atopowa,
– skóra wrażliwa, reaktywna, alergiczna,
– skóra naczynkowa, skóra z rumieniem,
– skóra starzejąca się z widocznymi oznakami starzenia,
– prewencja przeciwstarzeniowa,
– zmarszczki okolicy oczu i ust,
– łuszczyca, zapalenie czerwieni wargowej,
– skóra po ekspozycji na słońce,
– pacjenci onkologiczni.

Przeciwwskazania

– aktywna infekcja ogólnoustrojowa lub miejscowa bakteryjna, grzybicza, wirusowa (w tym opryszczka)

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt