Kriolipoliza Beauty Center

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg miejscowej redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, w wyniku miejscowego oddziaływania minusowych temperatur. Niska temperatura sprawia, że płynna tłuszczowa zawartość adipocytu (komórki tłuszczowej) ulega krystalizacji – zamienia się w ciało stałe, wywierając nacisk na ścianki komórki od wewnątrz. Membrana adipocytu nie wytrzymuje – pęka. Tłuszcz wydostaje się na zewnątrz, by następnie drogą naczyń limfatycznych i krwionośnych, dotrzeć do wątroby. Tam traktowany już jak odpad metaboliczny stopniowo, w przeciągu kilku tygodni, zostaje z organizmu usuwany. Pozostała część tkanki tłuszczowej ulegnie przegrupowaniu w puste przestrzenie, powstałe po zniszczonych adipocytach, dlatego też efekt redukcji tkanki tłuszczowej uzyskany zostaje na całym obwodzie obszaru zabiegowego, a nie tylko w miejscu przyłożenia głowicy.

Zabieg polega na przyłożeniu do obszaru ciała, który chcemy wyszczuplić, głowicy aparaturowej, wyścielonej gazą nasączoną preparatem ochronnym. Następuje zassanie tkanki, a sama głowica, wytwarzająca temperaturę -100 C, zostaje pozostawiona w rejonie zabiegowym na czas 60 minut. Po zabiegu skóra w miejscu przyłożenia głowicy będzie zaczerwieniona. Reakcja ta ustąpi w przeciągu 1-2h. W przeciągu tygodnia od zabiegu w organizmie będzie utrzymywać się największy stan zapalny. W tym czasie zaleca się dietę lekkostrawną, picie dużej ilości wody oraz unikanie alkoholu.

Kriolipoliza Beauty Center Pabianice

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat, uzależniony jest od obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz inywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak zalecaną serią są 3 zabiegi w odstępach miesięczncyh.

Wskazania

– miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej w rejonach, takich jak, np.: brzuch, bryczesy, wewnętrzna strona ud, obszar nad kolanami, boczki

Przeciwwskazania

– ciąża, laktacja
– choroby nowotworowe
– niewydolność wątroby i nerek
– cukrzyca
– gorączka, aktywne infekcje
– pokrzywka, egzema, świeże blizny
– choroba Reynaud’a
– choroby krwi (krioglobulinemia, hipoproteinemia)
– opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA na 5 dni przed zabiegiem

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt