Mezoterapia igłowa

Usuwanie blizn i przebarwień

Mezoterapia igłowa – polega na dostarczaniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry na głębokość około 1-2 mm przy pomocy mikroiniekcji specjalnym pistoletem lub za pomocą igły i strzykawki, dokładnie tam gdzie jest to potrzebne. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Większość kosmetyków, kremów które używamy na co dzień jest „zbudowana” ze zbyt dużych cząsteczek, które nie są wstanie przeniknąć przez barierę naskórkową. W efekcie końcowym działamy tylko na zewnętrzną warstwę naskórka, a rezultat jest niewielki i chwilowy. Alternatywą jest mezoterapia igłowa dająca szybkie, a przede wszystkim trwałe efekty. Odpowiednio dobrane koktajle odżywcze w połączeniu z nowoczesną metodą aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty.

Zabiegi mezoterapii igłowej mają charakter nieinwazyjny, nie ograniczają aktywności zawodowej klienta. Profilaktycznie zaleca się wykonywanie zabiegów mezoterapii już od 25 r. życia. Odpowiednio dobrane kompozycje składników mają na celu zapewnienie optymalnych efektów w zależności od problemu.

Ostrzykiwanie można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, owłosionej skórze głowy, pośladkach, udach, brzuchu i piersiach. W celu uzyskania optymalnych efektów, mezoterapia igłowa powinna być wykonywana w serii kilku zabiegów. Początkowo należy ją przeprowadzić, co 10-14 dni przez dwa miesiące, następnie jeden zabieg raz w miesiącu, przez okres 3-6 miesięcy.

Wskazania do mezoterapii igłowej:

– zmiany związane ze starzeniem się skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
– skóra szara, matowa, wymagająca rewitalizacji
– profilaktyka przeciwzmarszczkowa
– zwiotczenie skóry ud, brzucha i pośladków
– cellulit
– rozstępy
– blizny
– leczenie chorób owłosionej skóry głowy np. łysienie plackowate, wypadanie włosów
– przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
– podtrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy
– profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd