Mezoterapia igłowa Beauty Center

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjnego wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry w celu m.in. jej rewitalizacji, nawilżenia, odżywienie, poprawy elastyczności, spowolnienia procesów starzenia się skóry, niwelowania zmarszczek, niedoskonałości, przebarwień, cieni pod oczami oraz zachowania zdrowej kondycji i jakości skóry.
Substancje aktywne, zwykle w postaci koktajli, wprowadzane są śródskórnie lub podskórnie w formie serii nakłuć, wykonywanych w odstępach 0,5-1,5 cm, za pomocą strzykawki, wyposażonej w igłę o odpowiedniej o długości (od 4 do 13 mm) i grubości (27G, 30G lub 32G).

Mezoterapia igłowa wykazuje dwa mechanizmy działania. Pierwszy wynika z samego nakłucia, czyli przeprowadzonego kontrolowanego i celowego uszkodzenia ciągłości skóry, które skutkuje uruchomieniem procesów regeneracyjnych i inicjacją fizjologicznej syntezy kolagenu. Drugi mechanizm działania wynika z właściwości wprowadzanych substancji aktywnych. Koktajle do mezoterapii igłowej różnią się składem i są indywidualnie dobierane do potrzeb skóry pacjenta. Wśród wprowadzanych substancji aktywnych znajdziemy m.in. kwas hialuronowy, krzemionkę, antyoksydanty, witaminę C, witaminę E, koenzym Q10, niacynamid, peptydy, mikroelementy, wyciągi z alg, kwas traneksanowy. Udział poszczególnych substancji będzie wpływał na osiągniecie konkretnego rezultatu, dlatego też dobór odpowiednich składników jest kluczowy dla skuteczności terapii.

Zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu na skórze widoczne są punkty depozytów podanego koktajlu – niewielkie ,,grudki”, które ulegną wchłonięciu w przeciągu od 1 do 72h, w zależności od gęstości preparatu i okolicy zabiegowej. Najdłużej będą utrzymywać się gęste koktajle z dużą ilością nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Depozyty będą utrzymywać się dłużej w rejonach, gdzie skóra jest cienka, jak skóra okolicy oczu, szyi czy dłoni, jak również w przypadku, gdy mezoterapia przeprowadzana jest u osób z widocznymi oznakami fotostarzenia, cerą suchą i odwodnioną

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od obszaru zabiegowego, specyfiki i stanu wyjściowego problemu, aktualnej kondycji i jakości skóry oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Seria składa zazwyczaj się z 3-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-4 tygodni, w zależności od okolicy zabiegowej i rodzaju wprowadzanego preparatu oraz zabiegu przypominającego, wykonanego po upływie 3-6 miesięcy od ostatniej mezoterapii, bądź zgodnie z zaleceniem specjalisty.

Wskazania

– skóra odwodniona,
– cienie pod oczami,
– prewencja przeciwstarzeniowa,
– poprawa kondycji, nawilżenia i odżywienia skóry,
– utrata jędrności,
– rozstępy, blizny,
– wypadanie włosów.

Przeciwwskazania

– ciąża, karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– okres zaostrzenia niektórych chorób autoimmunologicznych,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– stany zapalne skóry,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadwrażliwość na składnik preparatu,
– nasilona skłonność do formowania blizn przerostowych,
– leki przeciwzakrzepowe.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt