Mezoterapia nanoigłowa

Mezoterapia

Mezoterapia nano-igłowa to forma mezoterapii, czyli wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry, w której klasyczna igła zostaje zastąpiona, zakładaną na strzykawkę, specjalną jednorazową końcówką, wyposażoną w 3 sterylne mikroigły o długości 0,6 mm i grubości 36 G.
Mezoterapii nano-igłowej nie uda się przeprowadzić w miejscach, gdzie skóra jest gruba i występuje większa ilość tkanki podskórnej, jak np. na policzkach. Zabieg jest bowiem dedykowany skórze okolicy oczu i szyi. Mikroigły zostały opracowane w taki sposób, aby wprowadzać substancje czynne śródskórnie w obszary, gdzie skóra jest delikatna, wrażliwa i cienka. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie łagodnych i kontrolowanych zabiegów iniekcyjnych z jednoczesnym zredukowaniem do miniumum ryzyka wystąpienie krwiaków i wynaczynień.

Dzięki mezoterapii nano-igłowej możliwe jest przeprowadzenie kilku wariantów zabiegowych:

1. ZABIEG REWITALIZUJĄCY NA OKOLICĘ OCZU (powieki dolne, nieruchoma część powiek górnych, obszar tworzenia się ,,kurzych łapek”)

Zabieg rozpoczyna się aplikacją 50% peelingu z glukonolaktonem, kwasem fitowym, cytrynowym i glikolowym. Peeling wyrównuje strukturę skóry, rozjaśnia przebarwienia i cienie. Odpowiedni również dla skór wrażliwych. Kolejny etap to mezoterapia nano-igłowa, w trakcie której w skórę okolicy oczu zostaje wprowadzony kompleks polirewitalizujący, w składzie zawierający kwas hialuronowy w wysokim stężeniu (5 mg/ml) oraz 59 składników aktywnych, w tym m.in. witaminy, koenzymy, aminokwasy, minerały oraz kwasy nukleinowe. W trakcie zabiegu w miejscach nakłuć powstają punkty depozytów podanego koktajlu – niewielkie ,,grudki”, które ulegną wchłonięciu w przeciągu od 1 do maksymalnie 24h. Zabieg zostaje zakończony aplikacją maski przeciwstarzeniowej, w formie dwóch żelowych płatków, obejmujących cały obszar zabiegowy, łacznie ze skronią i powieką górną. Maska oprócz dostarczenia peptydów i działania przeciwstarzeniowego, koi i redukuje obrzęk pozabiegowy. Zabieg pozwala zredukować pierwsze drobne zmarszczki, rozświetla i regeneruje skórę, redukuje cienie i worki pod oczami, działa prewencyjnie i opóźnie starzenie się skóry w tym rejonie. Rekomendowana seria: 3 zabiegi co 2 tygodnie oraz 1 zabieg przypominający, po upływie 6 miesięcy.

2. AMINOKWASOWA TERAPIA ZASTĘPCZA na okolicę oczu (powieki dolne, nieruchoma część powiek górnych, obszar tworzenia się ,,kurzych łapek”)

Mezoterapia nano-igłowa ze stymulatorem tkankowym, na bazie kompleksu aminokwasów i kwasu hialuronowego. Zabieg dostarcza w głąb skóry substraty do syntezy kolagenu, w postaci czterech aminokwasów oraz pobudza metaboliczną aktywność komórek skóry, nasilając neo-kolagenogenezę (tworzenie nowych włókien kolagenowych). Nieusieciowany kwas hialuronowy warunkuje optymalne nawilżenie. Następuje wzrost elastyczności, napięcia skóry, zmniejszenie zmarszczek oraz cieni pod oczami. Zalecana seria od 2-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni.

3. ZABIEG REWITALIZUJĄCY SZYJĘ

Celem zabiegu jest nawilżenie skóry szyi i prewencja przeciwstarzeniowa w tym obszarze. Zabieg dedykowany pacjentom z pierwszymi, dopiero pojawiającymi się oznakami starzenia się skóry oraz w celu zapobiegania ich tworzenia się. Zabieg rozpoczyna się aplikacją 50% peelingu z glukonolaktonem, kwasem fitowym, cytrynowym i glikolowym. Peeling wyrównuje strukturę skóry i poprawie jej kondycję. Kolejny etap to mezoterapia nano-igłowa, w trakcie której w skórę całej szyi zostaje wprowadzony kompleks polirewitalizujący, w składzie zawierający kwas hialuronowy w wysokim stężeniu (5 mg/ml) oraz 59 składników aktywnych, w tym m.in. witaminy, koenzymy, aminokwasy, minerały oraz kwasy nukleinowe. W trakcie zabiegu w miejscach nakłuć, wykonywanych w odstępach od 1 do 2 cm, powstają punkty depozytów podanego koktajlu – niewielkie ,,grudki”, które ulegną wchłonięciu w przeciągu od 1 do maksymalnie 24 godzin. Rekomendowana seria: 3 zabiegi, wykonywane w odstępach 3 tygodni oraz 1 zabieg przypominający po 6 miesiącach.

4. ZABIEG ODMŁADZAJĄCY NA SZYJĘ

Celem zabiegu jest poprawa elastyczności i struktury skóry, odmłodzenie oraz korekta widocznych zmarszczek w obszarze szyi. Zabieg dedykowany dla pacjentów w każdym wieku, u których oznaki starzenie się skóry są utrwalone. Zabieg rozpoczyna się aplikacją 50% peelingu z glukonolaktonem, kwasem fitowym, cytrynowym i glikolowym. Peeling wyrównuje strukturę skóry i poprawie jej kondycję. Kolejny etap to mezoterapia nano-igłowa, w trakcie której w skórę szyi, wzdłuż podłużnych zmarszczek zostaje wprowadzony preparat z 10mg/ml nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Iniekcje wykonywane są w postaci położonych blisko siebie grudek, które wchłoną się w ciągu 48 godzin. Rekomendowana seria: 3 zabiegi, wykonywane w odstępach 3 tygodni oraz 1 zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Wskazania

– prewencja przeciwstarzeniowa w obszarze oczu i/lub szyi,,
– poprawa kondycji, nawilżenia i odżywienia skóry w obszarze oczu i/lub szyi,
– cienie i przebarwienia pod oczami,
– utrata jędrności i elastyczności oraz zmarszczki w obszarze oczu i/lub szyi.

Przeciwwskazania

– ciąża, karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– okres zaostrzenia niektórych chorób autoimmunologicznych,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– stany zapalne skóry,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadwrażliwość na składnik preparatu,
– nasilona skłonność do formowania blizn przerostowych,
– leki przeciwzakrzepowe.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt