Beauty Center Medical Wellness SPA

Mikronakłuwanie zautomatyzowane

Mikronakłuwanie zautomatyzowane, inaczej frakcyjne, to zabieg, bazujący na systemie pulsujących igieł, pozwalających na wykonywanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, w celu stymulacji procesów naprawczych, i tym samym uzyskanie rezultatu przebudowy skóry. Zabieg swoje działanie opiera na naturalnych zdolnościach organizmu oraz wrodzonej zdolność skóry do samonaprawy.

Urządzenie do mikronakłuć wyposażone jest w sterylne, jednorazowe i wymienne kardridże z systemem pulsujących 16-mibdenowych igieł, cechujących się małym rozmiarem i wysokim stopniem ostrości. Każda igła wykonuje 1920 nakłuć na sekundę. Zautomatyzowanie mikronakłuć dają pełną kontrolę nad doborem głębokości iniekcji (od 0,2 do 3mm) w zależności od wskazań, okolicy i grubości skóry, pozwaląc na pracę z różnymi problemami skórnymi, takimi jak widoczne oznaki starzenia się skóry, nierówna struktura skóry, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, rozstępy, blizny zanikowe i inne. Powstałe w wyniku nakłuć urazy, uruchamiają kaskadę procesów naprawczych, prowadząc do stymulacji fibroblastów oraz fizjologicznej indukcji syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Rolę w stymulacji fibroblastów odgrywają również czynniki wzrostu pochodzenia płytkowego.

Oprócz stymulacji naturalnych procesów mikronakłuwanie frakcyjne pełni także funkcję mezoterapii, pozwalając na wprowadzenie w trakcie zabiegu substancji aktywnych, zamkniętych w dopasowanej do potrzeb skóry ampułce. Skóra po przeprowadzonym mikronakłuwaniu zostaje złagodzona maską płatową z tripeptydem miedziowym – substancją o działaniu zmniejszającym zaczerwienienie, obrzęk oraz przyśpieszającą proces gojenia. Zabieg zostaje zakończony aplikacją kremu naprawczo-odbudowującego oraz podkładu medycznego z funkcją fotoprotekcji oraz delikatnego chłodzenia dzięki obecności mentolu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaróżowiona, a czas utrzymywania się tej reakcji jest uzależniony od danej skóry i głębokości zastosowanej iniekcji – przy pierwszym zabiegu, gdy wykonywane są płytsze nakłucia zaróżowienie zwykle utrzymuje się do 24h, przy pracy na bliznach zwykle do 72h. Po zabiegu skóra przez 3 do maksymalnie 6dni może podlegać łuszczeniu na poziomie mikro (odczucia suchej skóry), bądź makro (widoczne odchodzące małe fragmenty skóry). Kwestia reakcji skóry jest jednak w dużej kwestii reakcją indywidulaną. W okresie po zabiegowym należy postępować zgodnie z zaleceniami oraz nawilżać skórę produktami rekomendowanymi przez terapeutę.

Beauty Center Medical Wellness SPA

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, obszaru ciała, specyfiki, rodzaju i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak standardowo zalecana seria to:
⦁ 3-4 zabiegi w celu działania przeciwstarzeniowego, wykonywane w odstępach 3-4 tygodni,
⦁ 6 zabiegów w celu redukcji blizn, wykonywane w odstępach 3-4 tygodni.

Wskazania

– widoczne oznaki starzenie się skóry, takie jak: zmarszczki, utrata jędrności, gęstości skóry na twarzy, szyi i dekoltu,
– utrata owalu twarzy,
– prewencja i spowolnienie procesu starzenia,
– rozszerzone ujścia gruczołów łojowych,
– nierówna struktura skóry twarzy,
– przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry,
– blizny zanikowe i inne,
– potrzeba odżywienia, regeneracji oraz stymulacji skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża lub karmienie piersią,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
– skłonność do bliznowców,
– choroby nowotworowe,
– trądzik aktywny lub jego ciężkie postacie,
– niewyrównana cukrzyca oraz choroby autoimmunologiczne,
– leczenie sterydami (min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia),
– leczenie retinoidami (min. 6 miesięcy po skończeniu leczenia).

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt