Nowe zajęcia w sezonie 2014/2015

Udostępnij na Facebooku

 

Fitness cycling – To zajęcia na rowerach z małymi i średnimi obciążeniami, gdzie dodajemy pracę nad innymi grupami mięśniowymi. Będziesz tutaj wykorzystywać np. liny, piłki, a także próbować jechać bez trzymania się kierownicy, jako dodatek będą dodane ćwiczenia na ręce z dziedziny krankcycling. To wszystko krok po kroku pod czujnym okiem trenera Przemka.

Plyometria – Ćwiczenia opierają się na pracy mięśnia w cyklu rozciągnięcie-skurcz, czyli na zmianie kierunku ruchu ciała oraz skrócenie czasu tej zmiany. Poniżej filmik przedstawiający zajęcia – Plyometria

Aktywni 50 + – Zajęcia pomagające utrzymać i wzmocnić siłę mięśniową i zachować pełen zakres ruchu w stawach, poprawiające koordynację ruchową a także uwzględniające profilaktykę chorób wieku dojrzałego. Spokojne, proste zestawy ćwiczeń z wykorzystaniem różnego sprzętu do zajęć fitness i sprzętu rehabilitacyjnego!

Kalistenika – opiera się na ruchach funkcjonalnych, czyli zbliżonych do tych, które wykonujemy podczas codziennych aktywności. To metodologia treningu siłowego opartego o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała! Zaletą kalisteniki jest też różnorodność. Wariantów samej pompki jest co najmniej tuzin. Każde z tych ćwiczeń oddziałuje mocniej na inną partię mięśni. Jeśli będziemy czuli się na tyle pewnie z własnym ciałem i nie będziemy się wstydzić aktywności, to zakres potencjalnych ćwiczeń wzrośnie jeszcze bardziej.