Beauty Center Medical Wellness SPA

Plazma

Plazma to czwarty stan skupienia materii, który powstaje w wyniku podgrzania obojętnego gazu ( np. argonu, azotu lub zwykłego powietrza) do bardzo wysokich temperatur, np. przy pomocy łuku elektrycznego. Cząsteczki tego gazu stają się naładowane elektrycznie i mają bardzo dużą gęstość cieplną, którą możemy ukierunkować. W medycynie estetycznej i kosmetologii plazma i zjawisko łuku plazmowego wykorzystywane są w zabiegach, których celem jest korygowanie i spłycenie zmarszczek oraz lifting i ujędrnienie skóry zwłaszcza w rejonie powiek dolnych i górnych.

Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona kremem z lidokainą. Procedura zabiegowa polega na wykonaniu niewielkich punktów sublimacji (odparowania) naskórka, poprzez zbliżenie do powierzchni skóry końcówki igły, znajdującej się w urządzeniu, generującym prąd elektryczny. Między końcówką igły a powierzchnią skóry, w wyniku ogrzania powietrza w łuku elektrycznym, dochodzi wytworzenia mikro-wiązek plazmy, widocznych w postaci maleńkich wyładowań elektrycznych, tzw. łuków plazmowych. W skutek tych oddziaływań na powierzchni skóry powstają punktowe mikro-uszkodzenia wielkości końcówki igły, rozmieszczone co 0,5 mm, prowadzące do uruchomienia procesów autoregeneracji i naprawy skóry oraz indukcji syntezy kolagenu i elastyny.

Działanie plazmy ogranicza się do powierzchni skóry, nie penetruje, nie uszkadza tkanek sąsiednich, ani nie wywołuje krwawienia. Bezpośrednio po zabiegu powstaną strupki, których nie wolno zdrapywać, a jedynie pozwolić na samoistne odpadnięcie w wyniku procesów gojenia. Skórą będzie zaczerwieniona, a powieki obrzęknięte. Czas gojenia wynosi do 7dni. W tym okresie należy zrezygnować z wykonywania makijażu oczu. Należy pamiętać o fotoprotekcji (zakaz opalania skóry przez 4-6 tygodni) oraz stosowaniu zaleconych produktów łagodzących.

Beauty Center Medical Wellness SPA

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od nasilenia problemu, stanu wyjściowego skóry oraz inywidualnych predyspozycji pacjenta. Zabiegi wykonuje się w ilości od 1-3 w odstępach 6 tygodni.

Wskazania

– potrzeba ujędrnienia skóry okolicy oczu,
– wczesny lifting powiek górnych,
– zmarszczki w obszarze powiek dolnych, nad górną wargą, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki przy uszach.

Przeciwwskazania

– ciąża, laktacja,
– choroby nowotworowe,
– choroby serca oraz układu krążenia,
– cukrzyca,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (w tym opryszczka),
– choroby oczu,
– metalowe implanty w miejscu zabiegu, rozrusznik serca,
– epilepsja,
– przyjmowanie leków z tetracykliną, izotretynoiną.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt