Pro XN – zabiegi na twarz

PRO XN to polska marka, będąca pionierem w zakresie wdrożenia kosmetyków z Ksantohumolem – najsilniejszym antyoksydantem na świecie. Jako wysoce aktywny związek ma szerokie zastosowanie w prewencji przeciwstarzeniowej oraz pielęgnacji skóry problematycznej.
Ksantohumol to wysoce aktywny flawonoid, naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu. To jeden z najsilniejszych, znanych antyoksydantów.
Wykazuje:
⦁ potencjał antyoksydacyjny większy 200x od resweratrolu,
⦁ skuteczniejszy 30x od witaminy C,
⦁ aktywność większą od witamina E.
Ksantohumol to jeden z najsilniejszych poznanych do tej pory antyoksydantów, który efektywnie chroni skórę przed stresem oksydacyjnym, będącym przyczyną przyspieszonego starzenia się skóry oraz wielu problemów skórnych, takich jak: zapalenie skóry (atopowe – AZS lub łojotokowe – ŁZS), łuszczyca, trądzik. Ksantohumol przeciwdziała utlenianiu lipidów odpowiedzialnych za budowę płaszcza lipidowego oraz zapobiega zmianom w białkach, które mogą prowadzić do osłabienia włókien kolagenu budujących skórę. Wykazuje, potwierdzone badaniami, działanie przeciwzaplane, antydrobnoustrojowe, rozjaśniające, przeciwstarzeniowe oraz przyśpieszające regenerację skóry.
Prace na pozyskaniem lub syntezą aktywnego Ksantohumolu trwały od dawna na całym świecie, jednak udało się to tylko Polakom. Gama produktów, bazujących na tej substancji czynnej, dostępna zarówno w formie pielęgnacji domowej, jak i profesjonalnych zabiegów stale się poszerza i trafia do klientów w kolejnych krajach na całym świecie, będęc w dalszym ciągu niedoścignioną dla innych.

TERAPIA ANTYOKSYDACYJNA Z KSANTOHUMOLEM

Przeciwstarzeniowa, najsilniejsza kuracja antyoksydacyjna, ukierunkowana na niwelowanie oznak przedwczesnego starzenia się skóry oraz wspomaganie profilaktyki problemów skórnych, poprzez przywracanie odpowiedniej fizjologii skóry i wpływ na właściwe procesy regeneracyjne. Poprzez nowatorskie wykorzystanie najsilniejszego na świecie antyoksydantu – Ksantohumolu, terapia walczy ze stresem oksydacyjnym, by pomagać skórze się zregenerować, odżywić i odnowić.
Podstawowym założeniem terapeutycznym zabiegu jest w I kolejności wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry oraz odbudowa bariery skórnej, by w kolejnych etapach móc skutecznie działać przeciwstarzeniowo. Zabieg zalecany u pacjentów, u których, w przebiegu chorób skórnych lub w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, stwierdza się zaburzenie bariery naskórkowej. Terapia może być również przeprowadzana w celu przygotowania skóry do mocniejszych zabiegów lub w celu przyśpieszenia regeneracji po zabiegach ablacyjnych, naruszających barierę naskórkową.
Zabieg przeprowadzany poziomami o różnym stopniu intensywności, dobieranymi indywidualnie w zależności od stanu wyjściowego skóry. Zabieg rozpoczyna się od dwuetapowego oczyszczenia obszaru zabiegowego oraz aplikacji peelingu, niewywołującego łuszczenia się skóry. Sercem i jednocześnie najważniejszą częścią zabiegu jest aplikacja ampułki z aktywnym Ksantohumolem oraz nałożenie płatowej maski z kwasem hialuronowym, pełniącej funkcję okluzyjną, ułatwiając wnikanie i penetrację antyoksydantu w głąb skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra staje się wyraźnie nawilżona i odżywiona, jest przyjemna w dotyku. Może wystąpić delikatne zaróżowienie. Zabiegi wykonywane, co 7-14 dni, w ilości 4-6 lub zgodnie z zaleceniem kosmetologa.
Zabieg, jako głęboka stymulacja przeciwstarzeniowa, może być przeprowadzany w połączeniu z mikronakłuwaniem zautomatyzowanym, stanowiąc tym samym najintensywniejszą opcję zabiegową, dedykowaną pacjentom z widocznymi oznakami starzenia, których skóra została przygotowana w aspekcie poprawy jakości i odbudowy bariery skórnej, zabiegami o mniejszym poziomi intensywności. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być wówczas zaczerwieniona, a po 2 dniach od zabiegu może pojawić się delikatne złuszczanie, trwające maksymalnie do 6 dni. Zalecana fotoprotekcja i pielęgnacja zgodna z zaleceniami kosmetologa. Seria zalecana indywidualnie, od 3-6 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Wskazania

– Skóra nadwrażliwa, zaburzona bariera hydro-lipidowa,
– Skóra atopowa,
– Wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego,
– Utrata jędrności,
– Skóra w okresie menopauzy,
– Skóra zmęczona, pozbawiona blasku,
– Nierównomierny koloryt skóry,
– Leczenie retinoidami,
– Skóra wrażliwa, naczyniowa, trądzik różowaty, objawy starzenia,
– Skóra dojrzała, objawy fotostarzenia,
– Trądzik, łojotok, skóra odwodniona ze zmianami trądzikowymi.

Przeciwwskazania

– Ciąża,
– Karmienie piersią,
– Choroby nowotworowe,
– Uczulenie na retinol,
– Aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, w tym opryszczka.