Sesderma Beauty Center

Peelingi Sesderma

Sesderma to innowacyjne, skuteczne dermokosmetyki, wykorzystujące odkrycia światowej dermatologii i genokosmetyki. Marka jest obecna na rynku od 25 lat i w ponad 60 krajach na całym świecie. Sesderma wyróżnia się wykorzystaniem nanotechnologii, która pozwala składnikom aktywnym docierać do najgłębszych warstw skóry. Jest również liderem w zastosowaniu czynników wzrostu, peptydów mimetycznych i komórek macierzystych. Dzięki obecności sprawdzonych substancji aktywnych, zamkniętych w liposomach, zabiegi są niezwykle efektywne i skuteczne. Najbardziej stabilna forma witaminy C, retinol, czynniki wzrostu, które można dobierać w zależności od potrzeb skóry, gwarantują skuteczność i pewność, że Sesderma znajdzie odpowiedź na problemy każdej cery.

MANDELAC – Odmłodzenie i odświeżenie skór mieszanych i tłustych

Mandelac to kuracja przeciwstarzeniowa, zawierająca kwas migdałowy, łączący w sobie działanie nawilżające, przeciwbakteryjne i odmładzające kwasów owocowych. Zabieg daje efekt natychmiastowego rozświetlenia i napięcia skóry. Doskonale sprawdzi się, jako zabieg bankietowy przed wielkim wyjściem. Zastosowana w zabiegu nanotechnologia zwiększa przenikanie w głąb skóry wszystkich składników aktywnych, uczestniczących w zabiegu.

Wśród substancji czynnych w zabiegu znajdziemy:

 • KWAS MIGDAŁOWY:
  Wykazuje właściwości regenerujące, stymuluje i przywraca aktywność skóry. Sprzyja dodatkowo procesom metabolicznym i działa jako silny przeciwutleniacz, redukujący powstawanie zmarszczek poprzez zapobieganie degradacji kolagenu. Kwas migdałowy posiada dużą cząsteczkę, dzięki czemu nie penetruje mocno w głąb skóry. Na łagodniejszą penetrację wpływ ma również postać kwasu – forma żelowa, która pomimo wysokiego stężenia (40%) jest delikatniejsza niż płynna forma alkoholowa, dzięki czemu zabieg odpowiedni jest nawet dla skór wrażliwych lub osób, które źle tolerują inne alfa-hydroksykwasy, np. kwas glikolowy. Mandelac może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim. Nie wykazuje bowiem działania uwrażliwiającego skóry na słońce i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia przebarwień, nawet u osób z wysokim fototypem skóry. Dodatkowo zapobiega fotostarzeniu się skóry, dzięki silnym właściwościom bio-ochronnym o szerokim spektrum, czyni skórę bardziej odporna i mniej wrażliwa na działanie promieni UV.
 • OLEJ Z DZIKIEJ RÓŻY:
  Odżywia i nawilża oraz łagodzi stany zapalne i zapobiega nadmiernej produkcji sebum. Kondycjonuje i wzmacnia skórę. Wpływa stymulująco na syntezę kolagenu.
 • OLEJ Z NASION ROŚLINY Limnanthes alba:
  Wykazuje silne działanie regenerujące. Doskonały w pielęgnacji cery dojrzałej, ,,zmęczonej”, z widocznymi oznakami starzenia, problematycznej, suchej, odwodnionej.
 • WITAMINA C:
  W postaci kryształków kwasu askorbinowego. Wzmacnia działanie przeciwstarzeniowe zabiegu, poprzez udział w syntezie kolagenu. Wpływa na poprawę kolorytu skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne. Rozświetla i dodaje skórze blasku.
 • KWAS HIALURONOWY:
  W postaci ampułki. Zaspokaja potrzebę nawilżenia i nawodnienia skóry. Czyni skórę miękką i przyjemną w dotyku. Przywraca skórze komfort.

Wskazania

– skóra tłusta,
– skóra mieszana,
– prewencja przeciwstarzeniowa cer normalnych, mieszanych i tłustych,
– widoczne oznaki starzenia się skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża i okres karmienia piersią
– aktywna infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa (w tym opryszczka)
– otwarte rany, zadrapania
– choroby zakaźnie i infekcyjne
– alergia na substancje, zastosowane w zabiegu
– choroba nowotworowa.

FERULAC Z WITAMINĄ C – Antyoksydacja i rozświetlenie

Zabieg Ferulac z witaminą C to zabieg o silnym działaniu rozświetlającym, redukującym drobne niedoskonałości, zmniejsząjcym zmarszczki oraz przywracającym skórze równowagę. Zabieg łączy właściwości antyoksydacyjne dwóch silnych substancji przeciwstarzeniowych: kwasu ferulowego i witaminą C. Jest to peeling całoroczny, przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry dotkniętych objawami fotostarzenia. Może być wykonywany w celu wzmocnienia systemu foto-protekcyjnego skóry. Zabieg nie powoduje widocznego złuszczania, za to daje natychmiastowy rezultat wygładzenia i rozjaśnienia skóry. Idealnie sprawdzi się przed wielkim wyjściem.
Preparaty wykorzystane w zabiegu wykonane są w technologii nanosomowej, dzięki czemu wnikają głęboko w skórę, są wolno uwalniane, a ich działanie jest wydłużone.

Najważniejsze substancje czynne zabiegu:

 • KWAS FERULOWY:
  Naturalny związek roślinny, jeden z najsilniejszych antyoksydantów o właściwościach foto-ochronnych. Zmniejsza szkody, takie jak odwodnienie, drobne zmarszczki i przebarwienia, wywołane emitowanym przez słońce szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Ma również zdolność do wzmocnienia działania innych antyoksydantów, takich jak witamina C i E. Jego właściwości rozjaśniające pomagają w redukcji przebarwień skórnych. Wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i łagodząco na podrażnienia skóry.
 • WITAMINA C:
  Drugi silny antyokydant, neutralizujący działanie wolnych rodników i chroniący skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia. Sprzyja utrzymaniu elastyczności i jędrności skóry, poprzez uczestnictwo w syntezie kolagenu i wspomaganie jego produkcji, co czyni ją jedno z najważniejszych substancji przeciwstarzeniowych. Dodatkowo, witamina C pomaga w rozjaśnianiu przebarwień skórnych i wpływa na poprawę kolorytu skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne. Rozświetla i dodaje skórze blasku.

Wskazania

– skóra ,,zmęczona”, poszarzała, pozbawiona blasku,
– prewencja przeciwstarzeniowa,
– widoczne oznaki starzenia się skóry,
– nierównomierny koloryt skóry, towarzyszący procesom starzenie się skóry,
­- potrzeba wzmocnienia systemu foto-protekcyjnego skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża i okres karmienia piersią,
– aktywna infekcja bakteryjna, grzybicza, wirusowa (w tym opryszczka),
– otwarte rany, zadrapania,
– choroby zakaźnie i infekcyjne,
– alergia na substancje, zastosowane w zabiegu,
– choroba nowotworowa.