Hifu Beauty Center 01

Technologia HIFU

HIFU (od ang. high-intensity focused ultrasound) to technologia, bazująca na skoncentrowanych wiązkach fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. W obrębie twarzy w medycynie estetycznej wykorzystywana przy zabiegach, których głównym celem jest ujędrnienie i wzrost napięcia skóry twarzy, szji i dekoltu.

Skupiona wiązka, emitowana przez głowicę z wymiennymi kardridżami o różnych głębokościach działania, skierowana jest punktowo na wybrane obszary zabiegowe. Jej oddziaływanie wewnątrz tkani powoduje ruch oraz tarcie komórek, w wyniku którego dochodzi do wzrostu temperatury i podgrzania tkanki do 65-750 C. W następstwie wytworzonego ciepła powstają celowe uszkodzenia w postaci mikro-poparzeń (mają one średnicę od 0,5 do 1mm), inicjujące regenerację i odbudowę tkanek w postaci nasilenia syntezy nowego kolagenu – białka warunkującego odpowiednie napięcie, elastyczność, sprężystość skóry i tworzącego swoistego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Ultradźwięki docierają do głębokich warstw skóry, nie naruszając przy tym warstwy naskórka i nie powodując zewnętrznego, widocznego uszkodzenia skóry. Proces przebudowy skóry trwa do 3 miesięcy po wykonanym zabiegu.

Hifu Beauty Center

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat jest kwestią indywidualną, jednak standardowo zalecaną serią są 3 zabiegi wykonywane w odstępach 6 miesięcy.

Wskazania

– potrzeba liftingu skóry twarzy,
– potrzeba ujędrnienia delikatnej skóry w okolicach oczu,
– wiotka skóra w rejonach: szyi, dekoltu, podbródka,
– spowolnienie procesu starzenia się skóry.

Przeciwwskazania

– ciąża, laktacja,
– choroby nowotworowe,
–  dermatozy,
– skłonności do bliznowców,
– aktywne infekcje skórne: grzybicze, bakteryjne, wirusowe w tym opryszczka,
– niewyrównana cukrzyca,
– choroba serca,
– implanty elektroniczne/metalowe,
– przewlekłe stosowanie leków przeciwzapalnych.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt