Thermopeel

 

Czym jest ThermoPeel i jakie zapewnia efekty?

ThermoPeel to innowacyjna technologia odnowy skóry wykorzystująca pięć różnych technologii estetycznej dla  spektakularnej poprawy jej kondycji. Tajemnica skuteczności zabiegu ThermoPeel tkwi w połączeniu kilku innowacyjnych metod estetycznych w jednym nieinwazyjnym urządzeniu, takich jak: złuszczanie naskórka przy zastosowaniu mikrokryształów złuszczających tlenku glinu, diodowy laser do regeneracji skóry, fala radiowa bipolarna do napinania tkanki podskórnej i sekwencyjnej odnowy włókien kolagenowych, podciśnieniowy masaż próżniowy do drenażu limfatycznego, elektroporacja do tworzenia kanałów jonowych, którymi składniki aktywne zawarte w specjalnych serum dostają się w głębokie warstwy skóry.

W jakich zabiegach wykorzystuję się technologię?

ThermoPeel zapewnia głęboką regenerację skóry szorstkiej i zniszczonej. Stosuje się go w usuwaniu powierzchniowych i głębokich niedoskonałości skórnych spowodowanych upływem czasu: zmarszczek na czole, szyi, linii mimicznych wokół oczu i ust. Wspólne działanie kilku technologi pomaga skutecznie redukować blizny potrądzikowe, przebarwienia, a także rozstępy.

Jak działają poszczególne technologie?

Peeling z kryształkami tlenku glinu przyczynia się do intensywnego mechanicznego złuszczenia  naskórka. Małe (100 mikronów) cząsteczki zmieszane z powietrzem, zostają podane na powierzchnię skóry przez sterylną głowicę. Kiedy strumień cząsteczek uderzy w powierzchnię skóry, zostaje natychmiast zassany z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami naskórka. Bio-stymulacja laserowa jest metodą pobudzania komórek poprzez naświetlanie tkanek światłem laserowym. Aktywuje to także procesy gojenia, a także pobudza fibroblasty – włókna komórkowe wspomagające produkcję kolagenu, a to skutkuje zwiększeniem produkcji specjalnych enzymów. Pompa zamontowana w urządzeniu umożliwia wykonanie masażu próżniowego. Fałd skórny zostaje zassany między dwie rolki pracujące w głowicy. Efekty drenażu limfatycznego objawiają się w: przemieszczeniu depozytów limfy między komórkami, obniżeniu dolegliwości bólowych, podwyższeniu aktywności komórkowej. Głowica bipolarna fali radiowej przeznaczona jest do zwalczania zmarszczek głębokich i powierzchownych, a także do walki z poluźnieniem skóry. Skóra jest zassana do rękojeści przez podciśnienie, co pozwala miejscowo zadziałać falą radiową. W tym momencie energia skierowana jest do głębi skóry, gdzie generuje ciepło, które przekłada się bezpośrednio na silny skręt i regenerację włókien kolagenowych. Efektem końcowym jest zmiana struktury tkanek skóry właściwej, co bezpośrednio przekłada się na spłycenie zmarszczek, a także na spektakularne napięcie i ujędrnienie skóry. Na koniec specjalny moduł wykorzystuje impulsy wysokiej intensywności, wywołujące elektroporację oraz niskiej częstotliwości do elektoforetycznego ruchu cząstek wewnątrz przestrzeni śródmiąższowej. Wykorzystanie obydwu częstotliwości daje doskonałe efekty zabiegu, poprawę kondycji mięśni, naprawę tkanek oraz minimalizację dyskomfortu.

Jakich rezultatów można oczekiwać i po jakim czasie?

Już po pierwszej sesji zabiegowej skóra zostaje widocznie zregenerowana. Zmarszczki i linie mimiczne są skutecznie leczone i bardzo szybko ulegają wygładzeniu, skóra staje się miękka, gładka i młodsza. Progresywne, stałe doskonalenie będzie widoczne w następnych sesjach przez cały czas trwania cyklu leczenia. W efekcie terapii, skóra będzie oczyszczona, cykl wymiany naskórkowej zrównoważony, owal twarzy będzie podniesiony, zmarszczki i linie mimiczne ulegną widocznemu spłyceniu, a w przypadku pielęgnacji ciała – tkanki zostaną napięte, zmiany cellulitowe ustąpią, a miejscowa otyłość zostanie w znacznym stopniu zredukowana.

Jak wygląda skóra zaraz po zabiegu? Czy zaleca się dalszą pielęgnację skóry w domu?

Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadważliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu. W celu ochrony, uspokojenia, normalizacji i zrównoważenia skóry, Państwa terapeuta zaleci stosowanie odpowiednich kosmeceutyków mających na celu uzupełnienie i wzmocnienie efektów w synergii z aparaturą.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wiążę się z odczuwaniem żadnego dyskomfortu – jest bardzo przyjemny i relaksujący.