Beauty Center Medical Wellness SPA

Ultradźwięki

Ultradźwięki, US (od ang. ultrasounds) to fale dźwiękowe wysokich częstotliwości, niesłyszalne dla człowieka. W kosmetologii wykorzystywane w zabiegach, których głównym celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. W obrębie twarzy ultradźwiękami oddziaływujemy jedynie w rejonie żuchwy w celu redukcji tzw. ,,drugiego podbródka”

Ultradźwięki podane na obszar zabiegowy są w stanie oddziaływać selektywnie na adipocyty (komórki tłuszczowe), nie naruszając, ani nie wpływając na pozostałe komórki otaczające. US wytwarzają wibracje, które sprawiają, że wewnątrz komórki tłuszczowej wzrasta ciśnienie. Ściana komórki nie wytrzymuje – pęka. Jej płynna tłuszczowa zawartość wydostaje się na zewnątrz, by następnie, drogą naczyń limfatycznych i krwionośnych zostać przetransportowana do wątroby. Tam traktowana jak odpad metaboliczny, w wyniku naturalnych procesów przemiany materii, zostaje usunięta z organizmu.

W wyniku odziaływania ultradźwięków dodatkowo dochodzi do wytworzenia energii cieplnej, sprzyjającej zmniejszeniu objętości komórek tłuszczowych. W trakcie zabiegu obszar zabiegowy masowany jest głowicą, wyposażoną w płytkę emitującą ultradźwięki. Pacjent odczuwa ciepło oceniane, jako przyjemne.

Ultradźwięki 01 Beauty Center

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat, uzależniony jest od obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak zalecaną minimalną serią są 4 zabiegi, wykonywane w odstępach 7-14 dni.
Jeśli istnieją wskazania, dla wzmocnienia efektu oraz dodatkowego działania ujędrniającego, zabieg może być łączony z technologią fali radiowej w trakcie 1 wizyty. Wówczas najpierw ultradźwiękami oddziaływujemy w rejonie żuchwy, a następnie falą radiową w obrębie całej twarzy, jak również szyi i dekoltu.

Wskazania

– obecność tkanki tłuszczowej w rejonie podbródka ( tzw. ,,drugi podbródek”)

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– niewydolność i przewlekłe choroby nerek i wątroby,
– problemy z sercem: przebyty zawał mięśnia sercowego, rozrusznik serca, choroba niedokrwienia,
– zakrzepica,
– implanty w miejscu zabiegu,
– choroby nowotworowe,
– zapalenie skóry.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt