Laseroterapia XLASE – laserowe leczenie zmian skórnych

XLASE – GŁOWICA CPL ( KALIBROWANE ŚWIATŁO PULSACYJNE)

Unikalna powłoka refleksyjna wewnątrz głowicy, powlekana platyną, generuje maksymalną gęstość energii w postaci impulsu do 30 J/cm kwadratowy o bardzo dużej prędkości – do 3 strzałów na sekundę. Aplikator CPL dostarcza szeroki zakres różnych długości fal. Dla efektywnej terapii, operator może wybrać odpowiedni filtr szafirowy z określoną długością fali, w zależności od kondycji skóry i rodzaju niedoskonałości. Te specjalne filtry stosowane są w celu zablokowania długości światła poniżej wybranego zakresu filtra – pozwalają na przenikanie fal powyżej określonej długości. To sprawia, że system XLASE Plus jest bardzo uniwersalny, oferuje stopniowo narastające rezultaty z minimalnym ryzykiem skutków ubocznych i bez rekonwalescencji pacjenta. Integralną częścią aplikatora CPL jest chłodzona końcówka. Chroni ona skórę poprzez aktywne chłodzenie przed, w trakcie i po emisji impulsu.

Wskazania:

 • trądzik
 • rozszerzone pory
 • termolifting
 • rumień

XLASE – GŁOWICA ND : YAG

Głowica Nd:YAG emituje światło o długości fali 1064 nm. Światło przenika do miejsc docelowych na odpowiednią głębokość, podczas gdy niski poziom absorpcji poprzez otaczające tkanki gwarantuje ich ochronę, przy wszystkich fototypach skóry. Ta kompaktowa i wysoce zaawansowana technologicznie głowica łączy w sobie możliwość emisji długiego i krótkiego impulsu, do skutecznego przeprowadzania zabiegów zamykania naczyń na nogach, zamykania drobniejszych naczyń na twarzy, usuwanie punktów rubinowych, terapii grzybicy paznokci, usuwania owłosienia metodą włos po włosie, oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry.

Podczas zabiegu fala laserowa jest absorbowana tylko przez miejsce poddawane terapii. Intensywność i czas trwania impulsu są ściśle kontrolowane w celu zapewnienia selektywnej termolizy docelowego miejsca zabiegowego, pozostawiając otaczające tkanki w stanie nienaruszonym.

Wskazania:

 • zabiegi odmładzające
 • zamykanie naczyń
 • epilacja (punktowo)
 • grzybica paznokci

XLASE – GŁOWICA Q- SWITCHED ND: YAG

Głowica Q-switched Nd:YAG jest idealna do leczenia zmian barwnikowych, takich jak fotouszkodzenia czy plamy starcze. Jest odpowiednia do usuwania niechcianych tatuaży. Nd:YAG 1064 nm to najlepsze rozwiązanie do usuwania ciemnych tatuaży, przebarwień oraz resurfacingu skóry. Nd:YAG / KTP 1064/532 nm jest optymalny dla jasnych i kolorowych tatuaży oraz plam soczewicowatych (wątrobowych). Jest również wykorzystywany do terapii zmian naczyniowych na twarzy i nogach, do zamykania teleangiektazji i usuwania naczyniaków. Łączy wysoką moc z krótkim czasem trwania impulsu. Wykorzystuje się tu innowacyjny kryształ Q-switch OptoH z unikalną technologią rezonatora, co zapewnia uzyskanie stabilnej i wysokiej energii lasera. Czas trwania impulsu laserowego wynosi tylko od 6 do 20 ns, a generuje gigantyczną energię megawatową w szczycie impulsu nawet przy większych rozmiarach plamek. Technologia Q-switching przekazuje niezwykle krótkie impulsy energii, powodują one natychmiastowy podział pigmentu w tatuażu na mniejsze cząsteczki, które następnie są usuwane przez własny układ immunologiczny. Procedura usunięcia tatuażu trwa zaledwie kilka minut, jednak do pełnego usunięcia całej zmiany barwnikowej konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Aby organizm mógł w pełni wydalić pozostałości pigmentu, niezbędne są 3-tygodniowe przerwy między sesjami.

Wskazania:

 • usuwanie tatuaży
 • peeling laserowy
 • zmiany melaninowe
 • zmiany naczyniowe