Trwałe bezbolesne usuwanie owłosienia LASER DIODOWY

XLASE – pierwszy laser w woj. łódzkim!
Laser diodowy XLASE PLUS zapewnia trwałe usunięcie owłosienia przy zastosowaniu nowatorskiej technologii diody wysokiej mocy. Gwarantuje to przeprowadzenie szybkiej i nieinwazyjnej procedury, bez przestojw, na wszystkich rodzajach skóry (fototyp I-VI) także na opalonej skórze, oraz w przypadku PFB (pseudofolliculitis barbae – rzekome zapalenie okołomieszkowe brody). Użyto końcówki szafirowej o powierzchni 1 cm kwadratowego, która aktywnie chłodzi przed, w trakcie i po zabiegu.

Procedura MotionSpeed

Ta procedura zabiegowa to przełom w komforcie pacjenta, szybkości epilacji i nieporównywalnych wynikach klinicznych! Łączy ona w sobie równocześnie silne chłodzenie z ciągła emisją szybkich impulsów laserowych, doprowadzając do osiągnięcia odpowiedniej temperatury w miejscu docelowym – bez ryzyka uszkodzeń oraz znacznie bardziej bezboleśnie w stosunku do tradycyjnych urządzeń IPL lub konkurencyjnych metod laserowych.

Fotodepilacja wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcone w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz; anagen – faza wzrostu, tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg; kategen – trwa około 3 tygodni, w tej fazie włos obumiera; telogen – faza usunięcia martwego włosa. Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała. Faza anagenu trwa od 8 do 16 tygodni. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa. Na większości obszarów należy wykonać od 5 do 8 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu – trwałej epilacji. Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry. Częstotliwość między zabiegami 6 tygodni.