Z wiekiem zachodzą różnorodne zmiany w obrębie owalu twarzy, w tym w obszarach linii żuchwy, szczęki i podbródka.
Oto niektóre z tych zmian:
- Utrata objętości tkanek tłuszczowych: w miarę starzenia się organizmu zmniejsza się objętość tkanek tłuszczowych w twarzy. To może prowadzić do utraty pełności w okolicach linii żuchwy, szczęki i podbródka, co wpływa na jej kontur. Linia owalu może stać się mniej mniej wyraźna, ,,rozmyta”.
- Utrata kolagenu i elastyny: podobnie jak w innych obszarach skóry, także w obrębie owalu twarzy zachodzi utrata kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna nadają skórze jędrność i elastyczność, a ich spadek powoduje, że skóra staje się mniej sprężysta i bardziej podatna na opadanie.
- Opadanie tkanek: ze względu na utratę pełności i jędrności skóry, tkaniki w okolicach linii żuchwy, szczęki i podbródka mogą opadać w kierunku dolnym. To może powodować powstanie fałd, zwisających obszarów i powiększenie podbródka.
- Powiększenie tkanki tłuszczowej podbródka: niektóre osoby mogą doświadczać akumulacji tkanki tłuszczowej pod brodą w miarę starzenia się. Może to powodować tworzenie tzw. ,,podwójnego podbródka”.
- Zmiany w strukturze kości: wraz z wiekiem może dochodzić do zmian w strukturze kości twarzy, co również wpływa na kształt owalu twarzy. W miarę starzenia się kości szczęki i żuchwy mogą ulegać resorpcji, co wpływa na ich kontur.
- Zmniejszenie napięcia mięśni: utrata jędrności mięśni twarzy, zwłaszcza mięśni żuchwy, może wpłynąć na opadanie tkanek.
Dla wielu osób, zmiany te, są naturalnym skutkiem procesu starzenia się. Jednak dzięki zabiegom jesteśmy w stanie wpłynąć na poprawę konturu owalu twarzy i przywrócenie młodszego wyglądu.
Sugerowane zabiegi:
- Radiofrekwencja (fala radiowa), czytaj więcej
- Radiofrakwencja frakcyjna, czytaj więcej
- Radiofrekwencja mikroigłowa, czytaj więcej
- Mikronakłuwanie zautomatyzowane, czytaj więcej
- Termolofting światłem podczerwieni, czytaj więcej
- Technologia HIFU, czytaj więcej
- Nici liftingujące, czytaj więcej
- Wolumetria, czytaj więcej