Peelingi chemiczne / odmładzanie

1. MANDELAC 

Idealny zabieg anti-age dla cer mieszanych i tłustych. Bazuje na kwasie migdałowym, którego penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia. Obecność kwasu migdałowego zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych: witaminy C, oleju z róży muszkatołowej, kwasu hialuronowego.  Zabieg nawilża, odżywia i rozświetla cerę. Przywraca jej zdrowy wygląd i młodzieńczą sprężystość. Przeciwdziała wolnym rodnikom, redukuje zmarszczki. Skóra po zabiegu jest wyraźnie rozświetlona, odświeżona i napięta.

Stosowanie: Raz na 7-14 dni. Cały rok

Złuszczanie: brak

2. FERULAC PEEL 

Silny zabieg anti-age. Wykorzystuje najmocniejsze działanie kwasu ferulowego i retinolu. Wywołując efekt złuszczania, powoduje mocna odnowę i regenerację skóry. Redukuje przebarwienia posłoneczne i hormonalne, poprawia koloryt cery. Skóra po zabiegu staje się jędrna, gładka, odzyskuje zdrowy wygląd.

Stosowanie: Raz na 14-28 dni. Ilość zabiegów to ok. 3-5

Złuszczanie: średnio nasilone

3. AZELAC PEEL SYSTEM

Mocniejsza wersja zabiegu Azelac Peel ze złuszczaniem. Idealny przy trądziku różowatym z wykwitami. Zabieg redukuję stany zapalne  oraz wycisza reaktywność skóry.

Stosowanie:  co 14-30 dni. Ilość zabiegów to minimum 4

Złuszczanie: płatkowe

4. RETISES CT YELLOW PEEL

Zabieg z dużą dawką witaminy C i retinolu. Przyśpiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną  i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała  pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość  już istniejących i poprawia elastyczność skóry.  Ponadto retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Peeling można  łączyć  z innymi zabiegami antiaging, regenerującymi lub depigmentującymi ( peelingi chemiczne, laser, IPL)

Stosowanie:  co 14 – 28 dni, w serii 3-5 zabiegów

Złuszczanie: średnio nasilone, łupieżowe lub płatowe

5. DNA RECOVERY PEEL SYSTEM 

To nowa generacja zabiegu na bazie peelingu nanotechnologicznego, w którym substancje czynne zamknięte zostały w liposomomach. Dzięki temu peeling nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień podczas aplikacji. Jest to zabieg stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki. Naprawa uszkodzeń i poprawa wyglądu skóry jest efektem synergistycznego działania składników peelingu: kwas ferulowy i retinol. Efektem działania składników jest: ochrona i zmniejszenie uszkodzeń DNA, redukcja ilości, głębokości zmarszczek, poprawa struktury skóry, poprawa kolorytu i blasku skóry- usuwa plamy, przebarwienia, dyschromie, poprawa stanu skóry tłustej z tendencją do trądziku i wzrost elastyczności i jędrności skóry.

Stosowanie:  co 14 dni. Ilość zabiegów to minimum 4

Złuszczanie: brak

6. ARGIPEEL

Zabieg dla skór bardzo wrażliwych, nietolerujących innych peelingów. Bazuje na kwasie mlekowym o silnym działaniu nawilżającym i ochronnym oraz argininie –  aminokwasie o dużej cząsteczce i bardzo wolnej penetracji w głąb skóry. Takie połącznie przynosi same korzyści: zwiększa wymianę komórkową, poprawia napięcie skóry, redukuje przebarwienia, ale nie wywołuje podrażniena, pieczenia ani pieczenia. Efekty zabiegu to odświeżenie, rozświetlenie, antyoksydacja.

Stosowanie: Raz na 7-14 dni. Cały rok

Złuszczanie: brak

7. WHITENING

8. PEELING DEPIGMENTUJĄCY

Mieszanka 3 kwasów (20%  20% 20%): mlekowego, migdałowego i glikolowego. Posiada silne działanie depigmentujące poprzez hamowanie syntezy i działania melaniny oraz usuwanie górnych warstw naskórka. Idealny przy pierwszych objawach starzenia z towarzyszącym zaburzeniem kolorytu skóry. Złuszczenie martwych zapigmentowanych już komórek daje efekt rozjaśnienie i odnowy.

Cele:

– depigmentacja

– poprawa kondycji

– stymulacja regeneracji i odnowy

– oznaki starzenia

9. PEELING ANTYSTARZENIOWY

Mieszanka 3 kwasów (20%  30% 10%): migdałowego, glikolowego i salicylowego. Zabieg przywraca promienność i elastyczność skóry, a także eliminuje cienkie zmarszczki. Synergiczne działanie kwasów, poprzez efekt złuszczania, stymuluje wymianę komórek, mocno pobudza syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Poprawia sprężystość skóry, jej kondycję, przywraca zdrowy wygląd cerze.

Cele:

– działanie przeciwstarzeniowe

– redukcja cienkich zmarszczek

– przywrócenie promienności i elastyczności