Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe to delikatna forma oczyszczania skóry twarzy, połączona z silnym działaniem dotleniającym i antyoksydacyjnym.
Zabieg swoją skuteczność opiera na 3 etapach*. Etap pierwszy – hydrabrazja z aktywnym wodorem – polega na wprowadzeniu w głąb skóry cząsteczek wodoru za pomocą strumienia wody o podwyższonym ciśnieniu. Wodór ze względu na małą masę cząsteczkową wnika do najgłębszych warstw naskórka, gdzie łączy się z reaktywnymi formami tlenu, prowadząc do powstania wody i czystego tlenu. Skóra zostaje dotleniona, a wolne rodniki – zneutralizowane. Skóra jest gotowa do etapu drugiego – delikatnej eksfoliacji kwasowej z kombinacją alfa- i betahydroksykwasów z dodatkiem naturalnego czynnika nawilżającego NMF (ang. Natural Moisturizing Factor). Niskie stężenie kwasów pozwala na łagodne złuszczenie obumarłych komórek, z jednoczesnym przywróceniem skórze jej optymalnego poziomu nawilżenia. Etap trzeci to elektroporacja – forma mezoterapii bezigłowej, czyli wprowadzenie przy pomocy pola elektrycznego, substancji aktywnych, zamkniętych w dopasowanej do potrzeb skóry ampułce, w głąb skóry.
Zabieg usuwa martwe komórki naskórka i nadmiar sebum, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomie złuszczania, stanowiąc doskonałą alternatywę do silniejszych form oczyszczania skóry. Po zabiegu następuje poprawa nawilżenia, cera zostaje rozświetlona, odżywiona oraz wyraźnie i odczuwalnie odświeżona.
Ilość etapów można dostosować do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli istnieją wskazania możliwe jest połączenie zabiegu z dodatkowym oczyszczaniem manualnym.
Wskazania
– delikatne oczyszczenie skóry twarzy,
– potrzeba odświeżenia skóry,
– potrzeba dotlenienia, nawilżenia i odżywienia,
– oczyszczenie skór wrażliwych,
– alternatywa do innych bardziej agresywnych form oczyszczania skóry.
Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią (etap zabiegu II i III),
– uczulenie na kwas acetylosalicylowy (etap II),
– elementy metalowe w miejscu wykonywania zabiegu (etap III),
– zakażanie skóry bakteryjne, grzybicze i wirusowe, w tym opryszczka,
– aktywne postacie trądziku,
– uczulenie na substancje zastosowane z zabiegu,
– zaawansowana cukrzyca,
– hemofilia.