Ultradźwięki
Ultradźwięki, US (od ang. ultrasounds) to fale dźwiękowe wysokich częstotliwości, niesłyszalne dla człowieka. W kosmetologii wykorzystywane w zabiegach, których głównym celem jest modelowanie sylwetki i redukcja tkanki tłuszczowej.
Ultradźwięki podane na obszar zabiegowy ciała są w stanie oddziaływać selektywnie na adipocyty (komórki tłuszczowe), nie naruszając, ani nie wpływając na pozostałe komórki otaczające. US wytwarzają wibracje, które sprawiają, że wewnątrz komórki tłuszczowej wzrasta ciśnienie. Ściana komórki nie wytrzymuje – pęka. Jej płynna tłuszczowa zawartość wydostaje się na zewnątrz, by następnie, drogą naczyń limfatycznych i krwionośnych zostać przetransportowana do wątroby. Tam traktowana jak odpad metaboliczny, w wyniku naturalnych procesów przemiany materii, zostaje usunięta z organizmu. W wyniku odziaływania ultradźwięków dodatkowo dochodzi do wytworzenia energii cieplnej, sprzyjającej zmniejszeniu objętości komórek tłuszczowych.
Ultradźwięki pozwalają na pracę na tkance tłuszczowej w rejonie brzucha, ramion, ud objętych cellulitem tłuszczowym, czy podbródka. W trakcie zabiegu obszar zabiegowy ciała masowany jest głowicą, wyposażoną w płytkę emitującą ultradźwięki. Pacjent odczuwa ciepło oceniane, jako przyjemne.
Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat, uzależniony jest od obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz inywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak zalecaną minimalną serią są 4 zabiegi, wykonywane w odstępach 7-14 dni.
Jeśli istnieją wskazania, dla wzmocnienia efektu oraz dodatowego działania ujędrniającego, zabieg może być łączony z technologią falii radiowej w trakcie 1 wizyty.
Wskazania
– nadmiar tkanki tłuszczowej w obszarach, takich jak: brzuch, boczki, tylnia lub przednia strona ud, ramiona, obszar nad kolanami,
– cellulit tłuszczowy,
– obecność tkanki tłuszczowej w rejonie podbródka ( tzw. ,,drugi podbródek”).
Przeciwwskazania
– ciąża i karmienie piersią,
– niewydolność i przewlekłe choroby nerek i wątroby,
– problemy z sercem: przebyty zawał mięśnia sercowego, rozrusznik serca, choroba niedokrwienia,
– zakrzepica,
– implanty w miejscu zabiegu,
– choroby nowotworowe,
– zapalenie skóry.