Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat własnych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwany poprzez pobranie krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem, a następnie jej odwirowanie oraz iniekcyjne wprowadzenie uzyskanego produktu w głąb skóry.

Płytki krwi uwalniają szereg czynników wzrostu – białek, posiadających różne właściwości, w tym: pobudzające procesy gojenia i regeneracji, stymulujące namnażanie nowych komórek, wpływające na pogrubienie włókien kolagenowych i elastynowych oraz indukujące produkcję nowych włókien, czy w końcu pobudzające angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Czynniki wzrostu, pochodzenia płytkowego, wykazują korzystny wpływ również na mieszki włosowe, wzmacniając je, zapobiegając nadmiernemu wypadaniu oraz przyśpieszając ich przejście ze stadium uśpienia do stadium aktywnego, a w efekcie – do stymulacji odrostu włosów.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na bazie osocza bogatopłytkowego, wykonuje się w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów oraz w celu rewitalizacji, nawilżenia i odżywienia skóry twarzy, szyi i dekoltu, poprawy jakości, kondycji i elastyczności skóry z widocznymi oznakami starzenia, jak również prewencyjne w celu spowolnienie przebiegu procesów starzenia się skóry. Osocze bogatopłytkowe to zabieg, wykorzystujący naturalny potencjał stymulacyjny płytek krwi, wykazujący pełną kompatybilność

Zabieg rozpoczyna się od aplikacji na obszar zabiegowy (z wyjątkiem skóry głowy) kremu znieczulającego oraz pobrania krwi żylnej (najczęściej z przedramienia) pacjenta. Pobrana krew, połączona z odpowiednią ilością antykoagulantu w probówce, zostaje umieszczona w specjalnym separatorze w wirówce dedykowanej do tego celu. W przeciągu kilku minut następuje odwirowanie preparatu i tym samym odseparowanie płytek krwi od innych składników krwi. Jest to widoczne w próbówce, jako charakterystyczne rozwarstwienie i pojawienia się żółtawego koncentratu, który następnie iniekcyjnie w formie mezoterapii igłowej zostaje wprowadzony w głąb skóry. Ze względu na zastosowanie naturalnego produktu własnego zabieg jest dla pacjenta kompatybilny i neutralny immunologicznie – nie jest w stanie wywołać reakcji alergicznej.

Zabieg można łączyć np. z laserem frakcyjnym.

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, obszaru ciała, specyfiki, rodzaju i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak standardowo zalecana seria to 3 zabiegi w wykonywane w odstępach 4 tygodni. W przypadku łysienia androgenowego po serii zabiegowej zalecane jest wykonywanie zabiegów przypominających, co 6 m-cy. Kolejną pełną serię według zaleceń lekarza prowadzącego.

Wskazania

– widoczne oznaki starzenia się skóry, w tym zmarszczki i utrata elastyczności,
– prewencja przeciwstarzeniowa lub/i rozpoczęcie wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej,
– preferencje do naturalnych metod odmładzania,
– potrzeba rewitalizacji oraz poprawy kondycji i odżywienia skóry,
– blizny i rozstępy,
– nadmierna utrata włosów (np. sezonowa) lub stwierdzone procesy łysienia

Przeciwwskazania

– ciąża i laktacja,
– choroby nowotworowe,
– choroby krwi,
– ostre stany chorób z autoimmunosupresji,
– infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (w tym opryszczka),
– leczenie antykoagulantami,
– leki rozrzedzające krew, w tym kwas acetylosalicylowy.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt