Masaż podciśnieniowy
Masaż podciśnieniowy, nazywany inaczej próżniowym, to masaż aparaturowy, obejmujący całe ciało lub twarz, oddziaływujący na skórę i podskórną tkankę łączną skóry, poprzez rolki masujące, umieszczone w głowicach zabiegowych.
Przed rozpoczęciem zabiegu na ciało, pacjent zakłada specjalny kostium chroniący skórę przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem i zwiększający poślizg rolek masujących. Głowica zabiegowa, za pomocą wytwarzanych przez maszynę podciśnień, zasysa fałd skóry na dwa sposoby: poprzez komorę główną znajdującą się we wnętrzu głowicy oraz przez mikrootwory umieszczone w samych rolkach. Podwójny system zasysania podnosi poziom tolerancji skóry, wpływając na stymulację fibroblastów i wzrost jędrności skóry oraz redukując ryzyko jej rozciągania. Zassany fałd zostaje masowany poprzez obracające się rolki. Trzymana przez terapeutę głowica przemieszcza się po ciele pacjenta na zmianę zasysając i puszczając fałd skórny. Zabieg powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych i przespiesza krążenie krwi, nasilając transport tlenu do komórek – większa ilość tlenu to szybszy przebiegów procesów metabolicznych. Zabieg zatem w naturalny sposób nasila przemianę materii, pomagając w spalaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Stymulacji podlega również przepływ limfatyczny, wzmagając redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych. Masaż próżniowy zmniejsza dolegliwości bólowe stawów oraz mięśni.
Masaż zaczyna się 20-minutowym programem bazowym, który nastawiony jest na ogólne potrzeby skóry, takie jak potrzeba ujędrnienia, wyszczuplenia, bądź drenażu. Kolejnym etapem są 10-minutowe programy sfocusowane na konkretne problemy, np. uda objęte cellulitem, łydki z tendencją do obrzęków, talia pozbawiona wcięcia, brzuch z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ramiona z wyraźnie wiotką skórą. W trakcie jednej sesji programy 10-minutowe możemy wykonywać w ilości od 1-4 w zależności od potrzeb, tworząc programy spersonalizowane.
Zalecana seria zabiegowa to 10-12 zabiegów, wykonywanych w serii standardowej 2-3 razy w tygodniu. W trakcie wykonywanej serii zaleca się zwiększyć ilość wypijanej wody, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Wskazania
– potrzeba wyszczuplenia ciała,
– cellulit tłuszczowy,
– obrzęki i zastoje limfatyczne,
– cellulit obrzękowy,
– utrata jędrności skóry,
– działanie anti-aging.
Przeciwwskazania
– ciąża i okres karmienia piersią,
– choroby nowotworowe,– choroby pęcherzowe,
– ostre zaburzenia pracy wątroby i/lub nerek,
– porfiria,
– albinizm,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– łuszczyca,
– padaczka,
– przepukliny,
– metalowe lub silikonowe implanty w miejscu zabiegu.