Masaz podciśnieniowy Beauty Center Pabianice

Masaż podciśnieniowy + laser

Masaż podciśnieniowy, nazywany inaczej próżniowym, to masaż aparaturowy, obejmujący całe ciało lub twarz, oddziaływujący na skórę i podskórną tkankę łączną skóry, poprzez rolki masujące, umieszczone w głowicach zabiegowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo masaż podciśnieniowy, wzbogacony dodatkową o nieinwazyjną technologię laserową oraz światło LED, autorstwa włoskiego konstruktora Gianfranco Tudico

Głowica zabiegowa, wyposażona w dwie obrotowe rolki, zasysa fałd tkanki poddawanej masażowi, za pomocą wytwarzanych przez maszynę podciśnień. Działanie ssąco-stymulacyjne odbywa się na 3 powierzchniach jednocześnie poprzez: mikro-otwory znajdujące w obydwu rolkach masujących oraz jedną komorę główną znajdującą się we wnętrzu głowicy. Potrójny system zasysania podnosi poziom tolerancji skóry oraz pozwala na głębszą i bardziej efektywną pracę z tkanką, generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Podczas takiej pracy działamy 3-stopniowo:

  • podciśnienie na rolkach wywołuje efekt drenażu, likwidując zastoje limfatyczne i nadmiar wody z organizmu oraz generuje pracę tkanki łącznej z efektem ujędrnienia,
  • zassanie do komory głównej, oddziałuje dogłębniej na tkankę tłuszczową,
  • działanie pulsacyjne pobudza układ neurowegatatywny, odpowiedzialny m.in. za metabolizm.

Zabieg pobudza skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, stymuluje układ krążenie oraz oddziałuje na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Przekłada się to na efekty w działaniu modelującym sylwetkę i ujędrniającym skórę, jak i leczeniu problemów układu limfatycznego lub mięśniowych, zmniejszać dolegliwości bólowe mięśni.

Masaż podciśnieniowy został wzbogacony o działanie lasera diodowego oraz światła LED

Zabieg, przeprowadzany we wsparciu działania lasera i światła LED zwiększa efekt masażu podciśnieniowego o 20%

Fala lasera, emitującego falę o długości 915nm przenika w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez lipidy w komórkach tłuszczowych (adipocytach). Powoduje to podwyższenie ich temperatury oraz przyśpieszenie procesu lipolizy, czyli rozkładu tłuszczy, przyczyniając się do nasilenia efektu wyszczuplenia.

Natomiast światło LED o długości fali 650nm oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Wpływa również na zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych adipocytów, co umożliwia uwolnienie tłuszczu do przestrzeni zewnątrzkomórkowej, bez uszkodzenia samej komórki.

Zarówno laser, jak i światło LED zastosowane w zabiegu nie wykazują powinowactwa do melaniny, dzięki czemu zabieg może być bezpiecznie wykonywany przez cały rok, bez względu na fototyp skóry i opaleniznę oraz w miejscach występowania zmian barwnikowych lub tatuaży. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest epilepsja oraz przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających. Jeśli któreś z przeciwwskazań występuję funkcje lasera i LED można wyłączyć.

Masaz podciśnieniowy Beauty Center

Przed rozpoczęciem zabiegu na ciało, pacjent zakłada specjalny kostium chroniący skórę przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem i zwiększający poślizg rolek masujących. Trzymane przez terapeutę odpowiednio dobrane głowice przemieszczają się po ciele pacjenta na zmianę zasysając i puszczając fałd skórny. Masaż zaczyna się 20-minutowym programem bazowym, który nastawiony jest na ogólne potrzeby skóry, takie jak potrzeba ujędrnienia, wyszczuplenia, bądź drenażu. Kolejnym etapem są 10-minutowe programy sfokusowane na konkretne problemy, np. uda objęte cellulitem, łydki z tendencją do obrzęków, talia pozbawiona wcięcia, brzuch z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ramiona z wyraźnie wiotką skórą. W trakcie jednej sesji programy 10-minutowe możemy wykonywać w ilości od 1-4 w zależności od potrzeb, tworząc programy spersonalizowane.

Zalecana seria zabiegowa to 10/12/15 zabiegów, wykonywanych w serii standardowej 2-3 razy w tygodniu. W trakcie wykonywanej serii zaleca się zwiększyć ilość wypijanej wody, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, obszaru ciała, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Wskazania

– potrzeba wyszczuplenia ciała,
– cellulit tłuszczowy,
– obrzęki i zastoje limfatyczne,
– cellulit obrzękowy,
– wiotkość i utrata jędrności skóry,
– działanie anti-aging.

Przeciwwskazania

– ciąża i okres karmienia piersią,
– choroby nowotworowe,
– choroby pęcherzowe,
– ostre zaburzenia pracy wątroby i/lub nerek,
– porfiria,
– albinizm,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– łuszczyca,
– przepukliny,
– implanty w miejscu zabiegu,
– padaczka,
– leki i/lub zioła fotouczulające (funkcja działania lasera diodowego i światła LED).

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt