Beauty Center Medical Wellness SPA 01

Termolifting światłem podczerwieni

Termolifting, światło podczerwieni, IR (od ang. infrared) to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fal z zakresu pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. W kosmetologii wykorzystywane do zabiegów ujędrniąjących i liftingujących. Celem zabiegu jest uzyskanie wzrostu napięcia, jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Światło podczerwieni wywołuje w głębokich warstwach skóry efekt cieplny, poprzez podgrzanie tkanki do temperatury 650C. W odpowiedzi ścieńczałe włókna kolagenowe i elastynowe ulegają skręceniu i skróceniu do swojej pierwotnej długości. Konsekwencją tego procesu jest napięcie skóry, odczuwalne bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Dodatkowo światło podczerwieni biologiczne aktywuje fibroblasty (komórki skóry) do produkcji nowych, młodych włókien. Jest to proces wydłużony w czasie i trwa do ok. 3 miesięcy.

W trakcie zabiegu na obszar pola zabiegowego zostaje zaaplikowana warstwa żelu o właściwościach chłodzących i termoizolacyjnych, na którą następnie w formie impulsów podawane jest światło podczerwieni, emitowane poprzez głowicę, wyposażoną w szkło szafirowe. Po zabiegu zaleca się stosowanie w domu produktów pielęgnacyjnych, o wysokim stężeniu witaminy C, niezbędnej w syntezie kolagenu.

Beauty Center Medical Wellness SPA 01

Ilość zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, specyfiki i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak standardowo zalecana ilość zabiegów to:

• w przypadku twarzy, szyi i dekoltu: 1 zabieg w roku u osób w wieku 30 lat oraz seria 3-5 zabiegów w odstępach 1 miesiąca u osób w wieku 30-35 i powyżej 35 lat

Wskazania

– utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekoltu,
– chęć poprawy wyglądu skóry dekoltu,
– bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki,
– utrata owalu twarzy,
– opadające policzki,
– spowolnienie procesu starzenia.

Przeciwwskazania

– ciąża i okres karmienia piersią,
– choroby nowotworowe,
– choroby autoimmunologiczne skóry,
– okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy lub toksyny botulinowej,
– furazydyna, leki światłouczulające,
– regularne przyjmowanie, któregoś z wymienionych ziół fototoksycznych lub/i fotouczulających: dziurawiec, skrzyp, pokrzywa i nagietek,
– aktywne infekcje wirusowe (w tym opryszczka), grzybicze i bakteryjne.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt