Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Stymulatory to grupa preparatów do iniekcji, stosowana w medycynie przeciwstarzeniowej, służąca odbudowie struktury skóry, poprzez stymulowanie syntezy białek podporowych – kolagenu i elastyny.

W przypadku stymulatorów ich działanie przeciwstarzeniowe, opiera się na naturalnej regeneracji i polega na stymulowaniu komórek skóry do pracy, a nie samym wypełnianiu ubytków w tkankach, jak w przypadku klasycznych wypełniaczy czy liftingu wolumetrycznego. Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów mają na celu pobudzać fizjologiczną syntezę kolagenu i elastyny, a tym samym przeciwdziałać wiotkości skóry, wpływać na poprawę gęstości i jędrności skóry, niwelować widoczne oznaki starzenia oraz zapewniać skuteczną profilaktykę anti-aging. Efekt odmłodzenia, bez zmiany rysów twarzy, pojawia się stopniowo i utrzymuje przez kilkanaście miesięcy. Przez ten czas stymulatory powoli wchłaniają się, pozostawiając skórę w stanie ciągłej rewitalizacji. Stymulatory wykazują silniejsze działanie niż koktajle do mezoterapii igłowej i zazwyczaj wymagają wykonania mniejszej ilości zabiegów w serii w porównaniu ze zwykłą mezoterapią igłową.

Stymulatory między sobą różnią się rodzajem zastosowanych substancji, charakterem uzyskanych rezultatów i długością ich utrzymywania się, technikami iniekcji oraz ilością wkłuć – w doborze odpowiedniego stymulatora pomocą służy lekarz.

Wśród preparatów z tej grupy, dostępnych w naszej klinice, znajdują się stymulatory z:

• polinukleotydami:

polinukleotydy to naturalne białka o silnych właściwościach hydrofilowych, dzięki którym głęboko nawilżają skórę. Dodatkowo pobudzają syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz działają antyoksydacyjnie, chroniąc przed działaniem wolnych rodników tlenowych. Preparat podawany w formie mezoterapii igłowej, odpowiedni jest zarówno dla skór odwodnionych, dojrzałych, jak i młodych dopiero rozpoczynających wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zalecana serii to 4 zabiegi, wykonane odstępach 2-4 tygodni zgodnie z zaleceniem lekarza oraz 1 zabieg przypominający po upływie 4-6 miesięcy;

• aminokwasami i kwasem hialuronowym na okolicę oczu:

tzw. ,,aminokwasowa terapia zastępcza” dedykowana delikatnej skórze okolicy oczu. Zabieg dostarcza w głąb skóry substraty do syntezy kolagenu, w postaci kompleksu czterech aminokwasów oraz pobudza metaboliczną aktywność komórek skóry, nasilając kolagenogenezę. Nieusieciowany kwas hialuronowy warunkuje optymalne nawilżenie. Następuje wzrost elastyczności, napięcia skóry, zmniejszenie zmarszczek oraz cieni pod oczami. Zalecana seria od 2-4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni, zgodnie z zaleceniem lekarza;

• kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia:

tzw. ,,podwójny hybrydowy” stymulator tkankowy na bazie 70% usieciowanego kwasu hialuronowego oraz 30% hydroksyapatytu wapnia. Preparat działa jednocześnie jako stymulator i wypełniacz. Kwas hialuronowy dodaje objętości i uzupełnia ubytki tkankowe. Nadaje efekt uniesienia tkanek od razu po podaniu. Hydroksyapatyt wapnia wykazuje silne i wydłużone w czasie działanie stymulujące wzrost i aktywność fibroblastów, nawet do 12 miesięcy od wykonanego zabiegu. Kwas hialuronowy, w miarę upływu czasu, ulega stopniowej biodegradacji, ale w jego miejscu, dzięki działaniu hydroksyapatytu wapnia tworzy się stabilny szkielet kolagenowy. Następuje efekt liftingu, wygładzenia i zmniejszenia ilości zmarszczek, redukcja ,,chomików”, wypełnienia tkanek, poprawy elastyczności i konturów twarzy. Ostateczny rezultat widoczny po upływie 3-4 m-cy i utrzymuje się nawet do 3 lat. Seria to 1 zabieg, który można powtórzyć po upływie 6-12 m-cy lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Wskazania

– prewencja przeciwstarzeniowa,
– wyraźne oznaki starzenia się skóry, jak: zmarszczki, bruzdy, utrata objętości i ubytki w tkankach, wiotkość,
– ,,chomiki” i zaburzony owal twarzy,
– chęć odmłodzenia bez wyraźnej zmiany rysów twarzy,
– potrzeba liftingu,
– skóra sucha, odwodniona, ,,zmęczona”, wymagająca odżywienia i pobudzenia,
– chęć wykonania zabiegu o wydłużonym czasie działania.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– choroby nowotworowe,
– niewyrównana cukrzyca,
– infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (w tym opryszczka),
– choroby układowe tkanki łącznej,
– hemofilia,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadciśnienie tętnicze,
– leki przeciwzakrzepowe,
– skłonność do blizn przerostowych,
– uczulenie na któryś ze składników preparatów, wykorzystywanych do przeprowadzenia zabiegu.

Skontaktuj się z nami aby umówić konsultację z lekarzem

przejdź do kontakt