Wypełnienie doliny łez
Dolina łez to obszar znajdujący się między okiem a kośćmi policzkowymi, który z czasem może stracić objętość, przez co w sposób wizualny, dodawać lat i powodować wrażenie zmęczenia.
Zabieg wypełniania doliny łez jest procedurą medycyny estetycznej, której celem jest zredukowanie widoczności zagłębień pod oczami, poprzez iniekcyjne wprowadzenie w głąb skóry kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją, która przyciąga wodę, dzięki czemu skóra w tym obszarze staje się nawilżona, wygładzona i ujędrniona. Dodatkowo pozwala na uzyskanie rezultatu wypełnienia i uzupełnienia ubytków w tkankach.
Zabieg zazwyczaj jest wykonywany po wcześniejszym zastosowaniu miejscowego znieczulenia w postaci kremu, aby zminimalizować dyskomfort. Następnie lekarz przy pomocy kaniuli przeprowadza precyzyjne iniekcje kwasu hialuronowego w obszar doliny łez, aby wypełnić ubytki i przywrócić utraconą objętość. Ilość kwasu hialuronowego jest dobierana przez lekarza na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.
Efekty wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym są zauważalne niemal natychmiast po zabiegu. Utrzymują się one do około roku, w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj użytego preparatu, metabolizm pacjenta i styl życia.
Wskazania
– zapadnięcia skóry w obszarze powieki dolnej, tzw. dolina łez.
Przeciwwskazania
– ciąża, karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– okres zaostrzenia niektórych chorób autoimmunologicznych,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– stany zapalne skóry,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– nadwrażliwość na składnik preparatu,
– nasilona skłonność do formowania blizn przerostowych,
– marskość wątroby,
– leki przeciwzakrzepowe,
– dysmorfofobia i nadmierne oczekiwania względem zabiegu.