Radiofrekwencja frakcyjna
Radiofrekwencja frakcyjna, inaczej frakcyjna fala radiowa, FRF (od ang. fractional radio frequency). Technologia o działaniu przebudowywującym skórę. W trakcie zabiegu fala radiowa, czyli prąd wysokich częstotliwości, zostaje podana na powierzchnię pole zabiegowego ciała, głowicą wyposażoną w obrotową rolkę. Na jej powierzchni znajdują się rzędy małych wypustek – mikroelektrod, emitujących wiązki fali radiowej, które powodują mikrouszkodzenia skóry i wywołują kontrolowany stan zapalny. Tkanka zostaje zmuszona do autoregeneracji. Następuje uruchomienie procesów naprawczych, których konsekwencją jest wytworzenie nowego kolagenu – białka warunkującego odpowiednie napięcie, elastyczność, sprężystość skóry i tworzącego swoistego rodzaju rusztowanie dla tkanek.
Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, obrzęknięta i może towarzyszyć jej utrzymujące się przez kilka godzin pieczenie. Zaczerwienie i obrzęk utrzymują się od 2 do 4 dni po zabiegu. W tym czasie wytworzą się również drobne strupki i nastąpi złuszczanie naskórka. Na leczonym obszarze należy stosować maść łagodzącą podrażnienia wskazaną przez kosmetologa. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz ekspozycji na słońce przez minimum 4 tygodnie i konieczność stosowania fotoprotekcji o wysokim współczynniki ochrony UVA i UVB.
Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry. Zabiegi wykonywane są w serii od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach od 4 do 5 tygodni.
Wskazania
– rozstępy,
– blizny,
– wiotka skóra.
Przeciwwskazania
– ciąża, laktacja,
– choroby nowotworowe,
– skłonności do bliznowców,
– aktywne infekcje skórne: grzybicze, bakteryjne, wirusowe w tym opryszczka,
– cukrzyca,
– świeża opalenizna,
– choroba niedokrwienna serca,
– niewydolność nerek,
– implanty elektroniczne/metalowe,
– niektóre leki.