Laserowe usuwanie rumienia to zabieg, polegający na dostarczeniu generowanej przez laser energii świetlnej do uszkodzonych podskórnych kapilar w celu wywołania termokoagulacji i tym samym – trwałej redukcji rumienia.

Zabieg ma na celu na zmniejszenie tendencji do napadowego rumienia, redukcję lub pełne usunięcie rumienia trwałego, jak również rumienia w przebiegu trądziku różowatego, przy jednoczesnym wyrównaniu kolorytu cery.
Laser emituje fale świetlne o częstotliwości, cechującej się powinnowactwem do hemoglobiny, czyli czerwonego barwnika, obecnego w krwikach czerwonych. Pod wpływem drgań fale te zostają zamienione w energię cieplną, która doprowadza do odparowania wody z wadliwych naczyń krwionośnych, odpowiedzialnych za wytworzenie rumienia – następuje proces termokoagulacji, czyli trwała destrukcja poszerzonych naczyń. Powierzchnia zabiegowa tkanek jest stale chłodzona końcówką głowicy lasera oraz termoizolacyjną warstwą żelu do USG, co zabezpiecza skórę przed poparzeniem.

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Może pojawić się obrzęk utrzymujący się od 3 do maksymalnie 7 dni. W miejscach gdzie występowały dodatkowo przebarwienia nastąpi ich ściemnienie, co stanowi pożądaną reakcję – w przeciągu kilku następnych dni nastąpi ich łuszczenie i przebarwienia znikną. Skórę poddaną zabiegowi należy chronić kremem z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej przez 30 dni po zabiegu.
Po zabiegu przez 48h należy unikać gorących kąpieli, aktywności fizycznej, alkoholu i pikantnych potraw. Do 7 dni należy zrezygnować z sauny i basenu.

Ilość wymaganych zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, nasilenia i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji i cech skóry pacjenta, jednak standardowo zalecana seria to: 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach miesiąca.

Zabieg rekomendowany w okresie jesienno-zimowym. Jeśli jednak z jakiś powodów musi być wykonany w okresie o większym nasłonecznieniu wymagana jest skrupulatna fotoprotekcja.

W zależności od specyfiki problemu kosmetolog dobiera jedną z dostępnych w naszej klinice technologii:
– kalibrowane światło pulsacyjne
– wąskopasmowe światło pulsacyjne

placeholder BEAUTY CENTER

Wskazania

– rumień napadowy,
– rumień trwały,
– rumień w przebiegu trądziku różowatego.

Przeciwwskazania

– ciąża i okres karmienia piersią,
– choroby nowotworowe,
– toczeń rumieniowaty, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne skóry,
– nieuregulowana cukrzyca,
– fotodermatozy lub inna nadwrażliwość na światło,
– reticularis,
– padaczka,
– choroby zakaźne lub infekcyjne,
– zakrzepica, zapalenie żył,
– nadciśnienie / niedociśnienie,
– zewnętrzne stosowanie w obszarze zabiegowym świetłouczulających lub uwrażliwiających leków, maści, antybiotyków, retinoidów w okresie retinizacji, kosmetyków złuszczających,
– zabiegi złuszczające na bazie peelingów chemicznych do miesiąca od zabiegu,
– doustne przyjmowanie: furazydyny, retinoidów, ziołowych leków antydepresyjnych, leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków i leków światłouczulających,
– regularne przyjmowanie, któregoś z wymienionych ziół fototoksycznych lub/i fotouczulających: dziurawiec, skrzyp, pokrzywa i nagietek,
– aktywne infekcje wirusowe (w tym opryszczka), grzybicze i bakteryjne,
– skłonność do bliznowców,
– opalenizna,
–  korzystanie z basenu z wodą chlorowaną do 48h przed zabiegiem,
– stosowanie kremów do depilacji do 7 dni przed zabiegiem (jeśli dotyczy obszaru zabiegowego).