Laser tulowy

Laser tulowy to nowoczesna technologia wykorzystująca światło laserowe o długość fali 1927 nm, bazująca na tulu – pierwiastku, którego właściwości pozwalają na precyzyjne działanie w powierzchownych warstwach skóry. Wyróżnia go wyjątkowa zdolność absorpcji przez wodę zawartą w tkankach skóry, co sprawia, że działa głównie na warstwy naskórka, zapewniając bezpieczeństwo, kontrolowane działanie i stosunkowo krótki okres rekonwalescencji w porównaniu z innymi laserami tego typu.

Laser tulowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej w:

  • redukcji przebarwień (np. plam posłonecznych, melasmy),
  • usuwaniu drobnych zmarszczek i poprawie elastyczności skóry,
  • poprawie tekstury skóry,
  • leczeniu blizn potrądzikowych,
  • redukcji rozszerzonych porów.

Działanie lasera tulowego opiera się na frakcyjnym mikrouszkodzeniu warstwy naskórka i powierzchownej warstwy skóry właściwej. Światło lasera absorbowane przez wodę prowadzi do kontrolowanej mikrokoagulacji tkanek, co wywołuje proces regeneracji skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu laser ten działa rewitalizująco, wygładzająco i rozjaśniająco na skórę. Następuje spłycenie drobnych zmarszczek, poprawę jędrności i napięcia, redukcja przebarwień oraz zmniejszenie widoczności blizn. Skóra staje się gładsza, bardziej promienna i odmłodzona z zauważalną poprawą jakości i kondycji skóry.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, mogą być widoczne drobne strupki (efekt frakcyjnego działania lasera). Zaczerwienienie zazwyczaj utrzymuje się od kilku godzin do 1-3 dni, co uzależnione jest od rodzaju przeprowadzenego zabiegu i zastosowanych parametrów. W ciągu kilku dni naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać, co jest naturalnym etapem regeneracji.

Ilość wymaganych zabiegów i osiągnięty rezultat uzależniony jest od wieku, nasilenia i stanu wyjściowego problemu oraz indywidualnych predyspozycji i cech skóry pacjenta, jednak standardowo zalecana seria to: 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach miesiąca.

Wskazania

– przebarwienia i plamy posłoneczne,
– niejednolity koloryt skóry,
– drobne zmarszczki,
– blizny potrądzikowe i inne powierzchowne blizny,
– rozszerzone pory,
– nierównomierna tekstura skóry,
– skóra poszarzała, wymagająca odświeżenia.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe (np.opryszczka),
– nieuregulowane choroby autoimmunologiczne,
– skłonność do bliznowacenia,
– przyjmowanie leków światłouczulających,
– świeża opalenizna.

Skontaktuj się z nami aby umówić bezpłatną konsultację kosmetologiem

przejdź do kontakt