Pożegnaj trądzik z kosmetologiem

 

Trądzik pospolity to przewlekła zapalna choroba gruczołów  łojowych i ujść mieszków włosowych, umiejscowionych na skórze, głównie twarzy, klatki piersiowej i pleców, charakteryzująca się występowaniem wykwitów niezapalnych (zaskórniki), zapalnych (grudki, krosty, podskórne guzki) i pozapalnych (torbiele, blizny i przebarwienia).

Początek choroby przypada najczęściej na okres dojrzewania  i zwykle ma tendencję do ustępowania z wiekiem. W części przypadków jednak zmiany skórne mogą utrzymywać się jeszcze w wieku dorosłym.

Przyczyny trądziku:

  • nadmierna aktywność gruczołów łojowych,
  • namnażanie bakterii  Propionibacterium acnes,
  • nadmierne rogowacenie naskórka.

Pewną rolę przypisuje się również zaburzeniom hormonalnym (nasilenie łojotoku pod wpływem androgenów), niektórym lekom (m.in. leki przeciwpadaczkowe, steroidy, anabolityki, barbiturany, wit. B12) czy kosmetykom komedogennym (,,zapychajacym”), zawierających w swoim składzie lanolinę i wazelinę. Zaostrzenie przebiegu choroby może nastąpić również pod wpływem stresu lub nieprawidłowej higieny, głównie w wyniku zbyt częstego i nadmiernego mycia skóry.

 

Trądzik pospolity to schorzenie, którego terapię powinno rozpocząć się jak najprędzej w celu uniknięcia wystąpienia powikłań potrądzikowych w postaci torbieli, blizn czy przebarwień, ale także dlatego, że trądzik to nie tylko schorzenie, stanowiące problem estetyczny, ale także choroba, wywierająca negatywny wpływ na aspekt emocjonalny i społeczny chorego.

 

Pielęgnacja – zabiegi profesjonalne:

–  Intraceuticals – wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry, przy pomocy tlenu sprężonego pod wysokim ciśnieniem. Wzmaga proces gojenia, wyrównuje koloryt skóry, łagodzi istniejące zmiany trądzikowe i przeciwdziała powstawaniu nowym.

–  Peelingi chemiczne – stosowane ze względu na właściwości sebostatyczne, przeciwbakteryjne i złuszczające,

–  Peeling kawitacyjny – złuszczenie obumarłych komórek naskórka i oczyszczenie skóry przez ultradźwięki, wykonywany specjalnym aparatem ultradźwiękowym

–  Mikrodermabrazja korudnowa – mechaniczne złuszczanie powierzchownych warstw naskórka przy pomocy materiału o dużej twardości, jakim jest korund

–  Zabiegi dermokosmeceutyczne – zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem kosmetyków o działaniu oczyszczającym, złuszczającym i normalizującym pracę gruczołów łojowych

–  Laser frakcyjnyNowość w Beauty Center!!! zabieg silnie stymulujący przebudowę skóry. Zabieg pozwala na usunięcie zmian pozapalnych – blizn i przebarwień. Wiązka lasera wnika głęboko do włókien kolagenowych powodując ich regenerację. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, jędrna, blizny potrądzikowe spłycają się, przebarwienia znikają.