Masaż podciśnieniowy to zabieg, cieszący się ogromną popularnością. Trudno się dziwić – obejmuje całe ciało, pozwala na pracę z twarzą, jest nieinwazyjny, posiada stosunkowo niewielką ilość przeciwskazań, pobudza naturalne procesy, zachodzące w naszym organizmie, a dodatkowo odpręża ciało i relaksuje umysł. Na rynku, dostępnych jest jednak wiele urządzeń tego typu. Czy zastanawiałaś się czym różnią się od siebie…?
Czym jest masaż podciśnieniowy?
- wywołuje efekt drenażu, likwidując zastoje limfatyczne i nadmiar wody z organizmu,
- generuje pracę tkanki łącznej z efektem ujędrnienia,
- działa dogłębniej na tkankę tłuszczową, rozbijając i ułatwiając usuwanie złogów tłuszczowych,
- pobudza układ neurowegatatywny, odpowiedzialny m.in. za metabolizm.
- modelującym sylwetkę,
- ujędrniającym skórę,
- leczeniu problemów układu limfatycznego
- regeneracji mięśni oraz zmniejszaniu ich dolegliwości bólowych.
Głowice zabiegowe – różnice
Pomimo ogólnych podobieństw możemy jednak dostrzec różnice w najczęściej występujących urządzeniach, gdy przyjrzymy się głowicom nieco bliżej…
Przebieg zabiegu
Wskazania
Zabieg pozwala na indywidualne podejście do problemu konkretnej okolicy ciała. W trakcie jednego zabiegu na określone obszary można działać wyszczuplająco, na inne – ujędrniająco, co stwarza niezwykle szerokie możliwości. Najczęstsze wskazania to:
Przeciwskazania
Zabieg posiada stosunkowo niewielką ilość przeciwwskazań w porównaniu z innymi zabiegami modelującymi. Najnowsze urządzenia do masażu podciśnieniowego wzbogacone są dodatkowe o bezinwazyjną stymulację laserową i światło LED, co zwiększa efektywność zabiegu nawet o dodatkowe 20%. Technologie te nie wykazują powinowactwa do melaniny – opalenizna, znamiona barwnikowe czy tatuaże nie wykluczają zatem z zabiegu. Przeciwwskazaniem do ich zastosowania będzie jednak epilepsja oraz leki i zioła fotouczulające. Wówczas zabieg przeprowadzamy z wyłączeniem funkcji świetlnych. Do innych przeciwwskazań należą: